Hooandjas saab toetada Eesti esimest feministlikku foorumit

Hooandjas saab toetada Eesti esimest feministlikku foorumit, kus võrdsetest õigustest hoolivad inimesed Eestist ja naaberriikidest arutavad, kuidas luua kandvat ja hoolivat sotsiaalset liikumist ning ehitada ühiskonda, milles ise tahame elada.

Ühiskond ei muutu õiglasemaks iseenesest. Diskrimineerivad ja allasuruvad tavad ei kao niisama. Harva, kui kellelegi lihtsalt “antakse” õigusi juurde, tavaliselt nõutakse neid välja – olgu siis jutt naiste hääleõigusest või õigusest käia ülikoolis, rassistliku diskrimineerimise keelamisest, või LGBT+ kogukonna õigustest. Kõikide suuremate sotsiaalse õiglusega seotud muudatuste taga on olnud inimesed, kes on taotlenud neid muudatusi ning nende nimel organiseerunud.

2019. aasta foorumi teema on “Liikumine”, sest feministlik kogukonnaliikumine ja ühine vastupanu Ida-Euroopas kanda kinnitanud paremäärmuslikele suundumustele ja autoritaarsusele on oluline just nüüd ja praegu. 

Mida tähendab feministlik liikumine? Millised takistused võivad liikumist pidurdada? Kuidas üksteisega arvestada ja ka iseennast säästa? Kuidas eri grupid saavad koostööd teha? Need on küsimused, mille vastuseid otsitakse foorumi õpitubades, loengutes ja aruteludes. Foorumil osalemine on vaba ja piletita.

Toetus aitab katta esinejatega seotud kulusid, et tuua foorumile uusi vaatenurki ja mõttesuundasid, mis olemasolevatele liikumistele uut hoogu annaks.

Vaata lähemalt Hooandjast

Skip to content