Ilmus Margus Karu romaani «Täna on täna ja forever on forever» uus trükk

Tähistamaks varalahkunud kirjanik Margus Karu sünniaastapäeva 11. septembril ja juhtimaks tähelepanu rahvusvahelisele suitsiidiennetuspäevale 10. septembril, ilmus Margus Karu läbi müüdud teise romaani uus trükk uue kujundusega.

«Täna on täna ja forever on forever» on Margus Karu (1984-2017) teine romaan. Marguse esimene romaan «Nullpunkt» võitis Betti Alveri preemia, kuulus koolide lugemisvarasse, toodi lavale teatris, kinolinale filmina ning teleekraanidele seriaalina. Lugejad hääletasid «Nullpunkti» läbi aegade kolme kõige parema raamatu hulka. Marguse postuumselt ilmunud lasteraamatu «Hobune Henry unenägu» valisid Apollo lugejad aasta parimaks lasteraamatuks.

Romaan «Täna on täna ja forever on forever» (ehk nagu Margus ise seda kutsus: «TOT ja FOF») ilmus esmakordselt 2015. aasta juunis ja pole viimastel aastatel lugejatele raamatupoodides kättesaadav olnud, sest müüs läbi. Uue kaanekujunduse tegi Marguse sõber Johannes Naan, kaanefotod pildistas Ingmar Jõela, illustratsioonid sisusse joonistas Margit Vavulski.

Romaani peategelane on reklaami- ja teletöötaja, kes on rahulolematu nii oma tööeluga kui ka suhetega pere, sõprade ja elukaaslas(t)ega. Ühel hommikul pärast sõprade korraldatud üllatussünnipäeva Tallinna vanalinnas ärkab ta Uus-Meremaa haiglas voodi külge aheldatuna, käeraudade jäljed randmetel. Kas see on sõprade korraldatud vingerpuss või avanenud võimalus end eluisutusest lahti raputada?Tagasivaated romaani esimeses pooles ja tulevikukaemused teises pooles muudavad lugemise pingeliseks ja põnevaks ning paljastavad järk-järgult sünge saladuse peategelase minevikust…

Skip to content