Tartus toimub Balti sugusantide tuleproov

Kogo galerii näituse „Dräägime ära” kõrvalprogrammis toimub laupäeval, 16. septembril Tartus Genialistide Klubis drag show, kus kroonitakse 2023. aasta parim Balti drag-kuningas.

„Olen ülimalt põnevil, et saame esimest korda kroonimist võõrustada Eestis, ning ei jõua ära oodata, kes on selle tiitli tänavune kandja,” kommenteeris Baltic Drag King kollektiivi eestvedaja ja „Dräägime ära” näituse kuraator Mētra Saberova.

Tartu kvääripidude sarja Vikerruum ja Baltic Drag King kollektiivi koostöös toimuval konkursil astuvad võistlustulle esinejad kolmest Balti riigist: Henry OakVincent Hemingay ja Macho Queen Lätist; Maxx ToxicWacky WickyHelmehirmutisJosh PissingLõvikõvaWill HungOleandro ja Dykeonaut Eestist ning King A Leedust.
Konkurssi hindab kolmeliikmeline žürii, mille koosseisus on 2020. aasta võitja Eeben Früülep (Eesti), drag queen Vencheska Baltique (Läti) ning erikülalisena Poola drag-kuningas Vujo Delulu.

Lisaks võistlejatele esinevad varasemad võitjad Emmanuele Lampa (Läti) ja Major Danger (Eesti) ning tantsumuusikat valivad DJ Lévi (Läti) ja They/Them (Eesti).

Baltic Drag King Collective, kuhu kuuluvad drag-esinejad Lätist, Eestist ning Leedust, kannab eesmärki mängida drag-kunsti abil sooliste eneseväljendustega ning anda publikule teadmisi LGBTQ+ kogukonna kogemustest ja mitmekesisusest. Balti parimat drag-kuningat valitakse tänavu juba viiendat korda.

Kogo galerii näitusel „Dräägime ära“ paotatakse drag-kunsti vahendusel uks kväär-ööelu, soolise võimestamise ja soopoliitika maailma. Näitus kuulub galerii selle aasta programmi „Kväärime ära“, millega tõstetakse esile seda, mis on voolav, erinev, tuvastamatu, kohatu, marginaalne ja ebamugav.

Vikerruum x Baltic Drag King 2023 leiab aset laupäeval, 16. septembril algusega kell 22.00 Genialistide Klubis Tartus. Sissepääs uksel 10 eurot.

Üritus Facebookis:https://fb.me/e/4Ihz8TIsJ

Baltic Drag King Collective Facebookis: https://www.facebook.com/BalticDragKing

Baltic Drag King Collective Instagramis: https://www.instagram.com/balticdragking/

Foto: Poola drag-kuningas ja žürii liige Vujo Delulu. Fotograaf: Jakub Jarka.

Skip to content