Inna ja Christiana avasid Tallinnas kaupluse-ateljee

Inna Podolska ja Christiana Zalevska kolisid Tallinnasse kuu aega tagasi ehk aasta pärast Venemaalt Eestisse saabumist ning avasid äsja käsitööna tehtud vasest ehete ja kunstitööde kaupluse-ateljee Toompea lähistel. Ateljees on eksponeeritud tööd, mida Inna hiljuti Kohtla-Järvel elades tegi.

“Me elasime seal väga raskes moraalses olukorras, tagakiusamise ja homofoobia tingimustes, mis sai meile naabritelt osaks. Kuid sellest hoolimata, suutis Inna oma Jõhvis asuvas töökojas suunata oma Venemaal pikalt allasurutud kunstniku talendi ja energia oma loomingulisesse töösse,” rääkis Christiana.

Inna õppis Vladivostoki kunstikolledžis maalimist ja skulptuuri. Peale õpinguid ei olnud tal võimalik ennast täieleikult kunstiga tegelemisele pühendada. Ta kasvatas last ja pidi juba alates 1998. aastast pidevalt põgenema koos elukaaslasega homoseksuaalsuse pärast tagakiusamise eest. Kolmandik oma elust pühendas Inna ennast kodutute loomade abistamisele, töötades puuetega koertele ja kassidele mõeldud varjupaigas Tveri piirkonna sügavates metsades.

Nüüd on Innal, kunstnikunimega Suur Vesi, võimalus elada ja töötada normaalsetes tingimustes, rahulikus ja kultuurses keskkonnas – see on suur õnne aga samal ajal ka pinget pakkuv.

Suur Vesi vasest ja kividest ehted

“Lõppude lõpuks oleme Eestis endiselt vähe tuntud ja tunnustatud. Võita meie fännide ja klientide poolehoidu on väga raske. Seetõttu on meil väga hea meel kõikide uute külastajate üle meie uues kauplus-ateljees,” sõnab Christiana

“Me oleme väga õnnelikud, et meie väike loominguline paik asub Tallinna kesklinnas, Euroopa kultuuripealinnas, vaid 800 meetri kaugusel maalilisest vanalinnast. Seega on Inna jaoks see koht töökojaks, kus ta saab tegeleda oma lemmiku kunstilise käsitööga ja samal ajal ka korraldada näituseid, ” ütlevad vastsed ateljee omanikud.

Õdusas ateljees on võimalik näha ja soovi korral ka osta unikaalseid looduslikust vasest ja kividest valmistatud ehteid. Mõnda neist võib ilma vale tagasihoidlikkuseta nimetada kunstiteosteks. Inna on ehted valmistatud soome-ugri rahvaste etnilisest stiilist ning populariseerib esivanemate kunsti- ja käsitöö traditsioone. Ka on võimalik endale soetada ehteid Eesti rahvuslikule pärandile pühendatud kollektsioonist “Läänemere inspiratsioon”, näiteks Valaste Juga, Mererand Aa, Ontika, inspireeritud armastastatud Ida-Virumaast.

Suur Vesi vasest ja kividest ehted

Inna ja Christiana kauplus-ateljee asub Tallinnas aadressil Tulbi 6, mis on umbes 800 meetri kaugusel Toompeast.

Skip to content