Isiklikud lood ehitavad mitmekesisuse kuul nähtamatuid sildu üle Eesti

Maikuu on Euroopas pühendatud mitmekesisusele. Mitmekesisuse kuu 2023 fookuses on inimene nagu sina ise – tavaline, sõbralik, kangekaelne, nutikas, haavatav, mitmekesine. Eestis tähistame mitmekesisust meie sees ja meie ümber, rääkides lugusid. Lood jõuavad vaatajateni kogu maikuu vältel erinevates asukohtades ja formaatides. Eesti Inimõiguste Keskus kutsub üles kõiki inimesi oma kollektiivis või sõpruskonnas mitmekesisusele tähelepanu pöörama.

Sel aastal kutsub Eesti Inimõiguste Keskus üles tõlgendama mitmekesisust tavapärasest laiemas võtmes. Ka kõige “tavalisem” inimene täidab elu jooksul paljusid erinevaid rolle, kogub võrratult erinevaid kogemusi, tunneb väga mitmekesiseid tundeid. “Kogemusi jagades tekivad äratundmishetked, mis loovad ühisosa – tunde, et lisaks erinevustele leidub meis ka palju sarnast. Lood tekitavad inimeste vahele sildu,” sõnab  mitmekesisuse kuu eestvedaja Helen Talalaev.

Lood mitmekesisusest jõuavad vaatajateni üle Eesti

Inimõiguste keskuse üleskutsele jagada puudutavaid hetki oma elust saabus vastuseid üle kogu Eesti. Näitus “Nähtamatud sillad” toob lood vaatajani Tallinnas Vabaduse väljakul, Solarise keskuses, Balti jaama turul; Tartus Aparaaditehases; Narvas Vaba Lava teatrikeskuse kohvikus ning Tartu Ülikooli Narva Kolledžis ning jälgides Eesti Inimõiguste Keskuse FacebookiInstagramiLinkedIni kontosid. Näituste täpsemad asukohad ja toimumisajad leiad siit. Mitmekesisuse kuud tähistavad temaatiliste väljapanekute, vestlusringide jm üritustega paljud raamatukogud üle Eesti.

Tähista sinagi!

Erinevad ettevõtted üle Eesti on mitmekesisust tähistanud juba alates 2016. aastast. Inimõiguste Keskus kutsub nii erinevaid tööandjaid – lisaks ettevõtetele ka koole, raamatukogusid, avalikku sektorit – kui ka kogu- ja sõpruskondi tähistama mitmekesisuse kuud ka sel aastal, pühendades mitmekesisuse märkamisele ja väärtustamisele mõne ürituse.

Skip to content