Üksjagu kõmu tekitanud “Nõiad otse põrgust” esilinastub laupäeva õhtul Kais

Susanna Šmanjovi “Nõiad otse põrgust” tuleb näitamisele Sõpruse Kai saalis.

“Nõidade” tegemisega on kaasnenud draama veel enne seda, kui see valmis sai, seega nüüd on igaühel võimalik vaadata seda lugu, kus on armastus, põlev pentagramm ja põlev peategelane.

“Loomulikult on LGBT armastus filmis ehk siis transnaise ja naise vahelist armast ka ja väga julged kaadrid armusteenist. Kahjuks on selle filmiga kaasnenud ka palju probleeme aga minu tugev iseloom ei ole harjunud kunagi alla andma. Õiglus peab võidutsema,” kommenteeris filmi autor Susanna Šmanjov.

Nõiad otse põrgust

Film räägib kahest armunud naisnõiast, keda seob sügav kiindumus. Nende idüllilist kooselu rikub ootamatult maja ukse taha saabunud lärmakas kamp, kes on teel kontserdile, kuid kelle auto ootamatult välja sureb. Palunud nõidadelt öömaja, avastavad tülikad võõrad kummalisi asju, sealhulgas vibu, mille hooletu käsitlemise tõttu üks nõidadest hukkub. Kuna keegi ei taha süüd omaks võtta, otsustatakse ka teine nõid tappa ja surnukeha seejärel peita. Kuid keegi ei aima, et nõiad on surematud ning hakkavad peagi oma tapjatele ränka kättemaksu hauduma.

Üksjagu kõmu tekitanud “Nõiad otse põrgust” on režissööri Susanna Smanjovi teine pikk mängufilm, mida võib nimetada ka õhinapõhiseks trash ́iks (filmi eelarve on alla 500 euro). Tegemist on pesuehtsa autorifilmiga, kus režissöör täidab ka kõiki teisi rolle näitlemisest monteerimiseni.

Laupäevaõhtune kinoprogramm Sõpruse Kai saalis on soojendus pikemaks peoõhtuks. Filmid selles programmis kuuluvad hiljutise kinoklassika hulka. Nii leiab siit eksperimentaalfilme, komöödiaid ja kergemat klassikat aga ka veidi kommertslikumat filmivalikut, kui Sõpruse igapäev pakub.

Linastus toimub 06.05 kell 20.30 Noblessneris, Kais.

Skip to content