Juhtkiri | On aeg lõpetada diskrimineerimine ja tagada abieluvõrdsus kõigile

abieluvõrdsus

Me ei saa enam vaikides pealt vaadata, kuidas meie kogukond on juba liiga kaua kannatanud diskrimineerimist ja ebaõiglust seoses kooseluseaduse rakendusaktide ja abieluvõrdsuse puudumisega. LGBT+ inimeste õiguste areng on Eestis seisnud paigal juba ligi kümme aastat. Kaua me peame veel ootama, et midagi muutuks?

Kui Euroopa Liidus üle poole riikidest on juba tunnustanud abieluvõrdsust, siis miks ei saa Eesti olla üks nendest? Miks meie kogukond peab ennast tundma teisejärgulistena?

On aeg lõpetada diskrimineerimine ja tagada abieluvõrdsus kõigile. See ei ole mitte ainult küsimus võrdsusest ja õiglusest, vaid ka inimõigustest. LGBT+ inimesed on samasugused inimesed nagu kõik teised ja meil peab olema võimalus abielluda ja luua perekond, kui me seda soovime.

Mõned inimesed võivad arvata, et abieluvõrdsuse kehtestamine kahjustab traditsioonilist perekonnamudelit. Kuid kas tõesti peab diskrimineerima ja lükkama kõrvale inimesi, kes soovivad oma armastust ametlikult kinnitada ja perekonda luua? Kas traditsioonid põhinevad tõesti ainult diskrimineerimisel ja ebaõiglusel?

Ei ole aega enam oodata. Uus koalitsioon peab tegutsema ja vastu võtma kooseluseaduse rakendusaktid ning kehtestama abieluvõrdsuse Eestis. Meie kogukonna liikmed ei saa enam oodata ja jääda lootma kohtulahenditele. Me vajame täielikku võrdsust seaduse silmis.

Seega, kutsun kõiki üles toetama abieluvõrdsust Eestis. Me peame astuma sammu edasi, võideldes diskrimineerimise vastu ja tagades abieluvõrdsuse kõigile. Laseme armastusel võita!

Skip to content