Kaja Kallas: koalitsioonikõnelustel arutati põgusalt ka abieluvõrdsuse teemat ja selle juurde tullakse veel tagasi

Tänasel koalitsioonikõneluste pressikonverentsil esitatud ajakirjaniku küsimusele, mis on tänaseks erakondade seisukohad seoses abieluvõrdsusega, vastas Kaja Kallas, et teemat arutati põgusalt, kuid selle juurde tullakse veel tagasi.

See on üks teema, mida me põgusalt arutasime aga tuleme selle juurde tagasi. Meie erakonnal on väga selge seisukoht ja see on, et me oleme valmis ära tegema kooseluseaduse rakendusaktid. Nende järgi siis kõik seadused, kus on kirjutatud “abielus inimesed” paneksime juurde ka “kooselus registreeritud inimesed” ehk siis kõik need inimesed, kes on registreeritud kooselus, saavad samad õigused, mis abielus olevatel inimestel. Selle me saaksime kiiresti ära teha ja selle jaoks on meie fraktsioonis hääled koos, selgitas Kaja Kallas.

Abieluvõrdust takistab see, et riigikogus ei ole selleks hääli koos ja seda ma olen partneritele ka öelnud, et see on see seis kokkuvõttes. Meil on võimalus valida, kas me läheme võtma ette midagi, mida me ei suuda ära teha, teades, et ühiskonnas tekitab see väga suurt vastuseisu, kuna me teame, et ühiskonnas on 43% poolt ja 42% vastu ja sa saad selle vastuseisu aga ei suuda seda tulemust tuua. Selle me suudaksime ära teha nii, et meil on hääled olemas ja me saame selle tehtud ja resultaat on see et nendel inimestel on täpselt samad õigused mis abielus olevatel inimestel ehk siis see on tegelikult eesmärk, lisas Kaja Kallas.

Hussar ja Läänemets kinnitasid, et nende erakondade seisukohad on kirjas programmis ehk on nii kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise kui ka abieluvõrdsuse poolt.

Foto: Koalitsioonikõneluste pressikonverents 28.03. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Skip to content