Kanuti Gildi SAALis saab näha etenduskunstniku Alex Baczyński-Jenkins lavastust “Unending love, or love dies, on repeat like it’s endless”

19. ja 20. aprillil näeb Tallinnas Kanuti Gildi SAALis näha Poola ja Briti etenduskunstniku ja koreograafi Alex Baczyński-Jenkins lavastust “Unending love, or love dies, on repeat like it’s endless”.

Alex Baczyński-Jenkins on kunstnik, kes tegeleb oma töödes kväär-afekti, kehastuse ja suhtelisuse teemadega. Baczyński-Jenkins asutas ka Varssavis asuva queer-feministliku kollektiivi Kem, mis keskendub koreograafiale, performance´ile ja helidele, asetades erilist rõhku sotsiaalsele kaasamisele. Tema praktika uurib žestide, kollektiivsuse, puudutuse ja sensuaalsuse abil ihade struktuure ning poliitikat. “Unending love, or love dies, on repeat like it’s endless” on lavastus, mille koreograafia peegeldab iha, tantsu, killustatuse, kogukondliku armastuse, kaotuse ja aja suhteid.
Kanuti Gildi SAALi programmi üks kolmest kuraatorist Maarja Kalmre ütleb, et antud lavastus Tallinnasse toomisega on tööd tehtud juba pikalt:

“Meie maja tiim on seda lavastust näinud mitmel festivalil Euroopas. See on iga kord olnud totaalne kogemus. Olles näinud ka teisi Alexi lavastusi, võin öelda, et need koosnevad žestidest ja liikumistest, mis on detailsed, haprad, täpsed ja peensusteni lihvitud. Need justkui vasturääkivad ja ka sünonüümsed omadused ning lavastuste esmapilgul lihtne liikumisskeem loovad erakordselt mitmekihilise koreograafia ja helide koosluse, mille ajal toimub totaalne kultuurilise närvisüsteemi puhkamine ja uuesti lähtestamine.”

Lavastust mängitakse Tallinnas kahel õhtul, reedel ja laupäeval 19. ja 20. aprillil kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis Pikk 20.

Foto autor: Spyros Rent

Skip to content