Tegeled spordiga? Esinda Eestit Euroopa suurimal LGBT+ spordivõistlusel EuroGames

17. – 24. juulil toimub Viennas 35 erineva spordialaga EuroGames, mis pakub tõeliselt ainulaadset ja põnevat festivalikogemust. Ükskõik, kas oled kogenud sportlane või lihtsalt naudid sporti, vali oma spordiala ja liitu Eestit esindava tiimiga.

Praeguseks on Eesti tiimis esindatud tennisemängijad, kes ootavad liituma teisi sportlasi, et koos Austriasse võistlema sõita. Küsimused osalemise kohta on oodatud emailile tallinncolourgames@gmail.com.

EuroGames on Euroopas suurim LGBT+ spordiüritus, mille eesmärk on pakkuda kõigile turvalist ruumi kokkutulekuks ja sportimiseks. EuroGames on suunatud LGBT+ sportlastele, kuid on avatud kõigile sõltumata seksuaalsest sättumusest, soolisest identiteedist, vanusest ja oskuste tasemest.

EuroGames hõlmab erinevaid spordialasid, sealhulgas kergejõustikku, jalgpalli, ujumist, võrkpalli ja paljusid teisi. Ürituse eesmärk on edendada kaasatust ja mitmekesisust spordis, samuti vaidlustada stereotüüpe ja LGBTIQ+ inimeste diskrimineerimist kergejõustikus.

Lisaks spordivõistlustele toimuvad EuroGames ka mitmesugused kultuuri- ja seltskondlikud üritused, nagu peod, kontserdid ja kunstinäitused. Üritus pakub platvormi LGBTIQ+ üksikisikutele ja liitlastele üle Euroopa, et tulla kokku, tähistada oma identiteeti ning osaleda toetavas ja kaasavas keskkonnas.

EuroGamesi juhib Euroopa Gei- ja Lesbide Spordiföderatsioon (EGLSF), mille eesmärk on edendada LGBTIQ+ osalemist spordis ning võidelda homofoobia ja transfoobia vastu kergejõustikus. EuroGames on aastate jooksul populaarsust kogunud ja muutunud LGBTIQ+ kogukonna jaoks oluliseks sündmuseks Euroopas ja mujal.

Vaata sündmuse kohta lähemalt https://eurogames2024.at/

Foto: eurogames2023.ch

Skip to content