Kodumaine bänd su/mi võrdleb oma uues singlis aknet ja taevatähti

Elektroonilise indie-popi bänd su/mi andis täna välja uue loo “Star Cluster”, mis kõrvutab levinud nahaprobleemi taevakehadega ning julgustab leidma erilisust ja ilu asjades, mida tihti oleme õppinud enda juures vihkama.

Üle kahe aasta tegutsenud bänd su/mi on alternatiivsugemetega elektroonilist indie-poppi viljelev leitud perekond, mille liikmed on Jan Kuusemets, Eke Allikvere ja Frederik Welk. Neid liidab ühine kirg ja armastus üksteise ja muusika vastu ning “Star Cluster” on teine avaldatud singel nende märtsis ilmuvalt EP-lt.

“Star Cluster” on eklektiline laul, mis ühendab jõulise ja salapärase salmiosa ning pehme ja meloodilise refrääni. Loo sõnad räägivad iluvigade aktsepteerimisest ja enesearmastusest. ””Star Cluster” oli minu püüe tunda ennast ilusana ja armastada ennast ajal, kui mu akne oli kõige hullem. Vistrikud ja armid nahal on justkui tähekogud taevas ning inimene nende all on sama kaunis ja keeruline kui kosmos. Kedagi ei tohiks defineerida ainult läbi tema väliste omaduste,” räägib sõnade autor Frederik Welk. 

Ka muusikaliselt on edasi antud nii kõhklusi endas kui teed aktsepteerimise ja plahvatusliku sisemaailma armastamiseni. “Lõpuosa on võimas ja tehtud mõeldes kosmose ja selle suuruse peale. Helides proovisime Lähis-Ida keelpilli santuri sämplite abil kujutada helkivaid tähti. Tahtsime anda edasi kosmoses hõljumist, universumi tajumist ja elamise eufooriat,” kirjeldab uut lugu su/mi pianist ja produtsent Eke Allikvere.

Kuula uut lugu “Star Cluster” ja hõlju keelpillide saatel kosmoses:

foto: erakogu

Skip to content