Koos kuid eraldi. Intervjuu drag queen´idega Vilita ja Nordica

Millest on drag queen´id Vilita ja Nordica inspiratsiooni ammutanud? Kuidas koos lavale tuldi? Milline on nende meelest ideaalne Eesti drag-skeene?

Drag´iks kasvamise lugu

Vilita: Mind inspireerisid New Yorki drag-baarid, kus ma esmakordselt drag queen´e esinemas nägin. Tundus põnev asi mida proovida ning sealt see kõik algaski. Seejärel leidsin teleshow “Rupaul’s Drag Race” ja see motiveeris veel enam edasi tegelema. Siis juba otsustasin algul odavat meiki kokku ostma hakata ning oma riietest outfit´e teha.

Tulemused olid suht kohutavad, aga need kaadrid ongi kõige paremad mälestused. Siis kui tekkis natuke rohkem vaba raha, sai osta veidi paremaid asju ning Youtube’is elada – kus sain meigi ja muid drag´iga seotud nippe õppida.

Nordica: Ma arvan, et minu lugu on sarnane paljude teiste nooremate drag queen‘idega – hakkasin vaatama “RuPaul’s Drag Race’i” ja mingi hetk tuli soov ise ka ära proovida. Eks mulle on juba varem meeldinud esineda ja vahepeal igasuguseid lollusi teha. Ostsin oma esimesed meigitooted ja hakkasin kodus vaikselt omaette meikimist katsetama, Youtube’i tutorial´id peegli kõrval. Siis tulid parukad, outfit´id ja nii see hakkaski pihta.

Esimest korda käisin drag‘ina väljas 2019. aasta ühel Halloweeni peol. Natuke veider ja ebamugav oli esialgu, aga pärast hakkas see soorollidega mängimine meeldima ja otsustasingi jätkata Nordica persoona loomist. Minu jaoks on see eelkõige viis, kuidas oma igapäevaellu natuke värvi ja loomingulisust sisse tuua. Ja meiki meeldib ka katsetada ja juurde õppida.

“Koos kuid eraldi”

Vilita: Tegime drag´i algusest peale koos, aga eraldi. Elasime siis erinevates maailma otsades aga sotsiaalmeedia vahendusel tegime “koos”. Käisin Nordical päris tihti külas ning käisime drag baarides “õppimas” ja suhtlesime mõningate queen´idega. Motivatsiooni tekkis rohkem ja rohkem kuna inspiratsiooni tuli ka igalt poolt nii sotsiaalmeediast kui ka baaridest. Lõpuks otsustasime lavale tulla koos ning teeme jätkuvalt “koos kuid eraldi” meetodil oma dragi edasi.

Nordica: Vilita oli tegelikult esimene inimene, kes mind drag´i pani! Temal olid juba mõned meigitooted kodus ja üks õhtu proovisime koos meiki teha. See oli vist Vanessa Vanjie Mateo tutorial, mille järgi tegime. Üsna kole tuli välja, kui nüüd neid pilte tagantjärgi vaadata!

Ma elasin tollel ajal välismaal, nii et pärast seda tegime me pikka aega meiki ja katsetasime look´e omaette. Alati saatsime teineteisele pilte ja videoid, kui mingit meiki jälle tegime või uue paruka tellisime. 2020. aasta Pride pidu oligi vist esimene kord, kui jälle koos midagi teha saime.

Vilita ja Nordica

Nimede sündimise lugu

Nordica: Ma olen alati mõelnud, et minu drag-persoona on selline põhjamaiselt külm ja bitchy (kuigi ma out of drag vist selline ei ole – tahaks loota!). Sealt tuligi nimi Nordica. Ma loodan, et lennufirma juristid ei hakka pahandama!

Vilita: Minu artistinimi tuleneb minu enda nimest ning lisaks ka väikesest latino twist´ist. Üks sõbranna kutsus mind pikemat aega nii ning külge see ka jäi. 

Lemmik lip sync muusika

Vilita: Kõik powerhouse naisesitajad põhimõtteliselt. Nordicale meeldib jällegi räppida ning ma ise olen pigem R’n’B ja popi lainel drag´i tehes. 

Nordica
Vilita

Ideaalpilt Eesti drag-skeenest

Vilita: Kindlasti võiks olla rohkem kohti kus drag show´d ja õhtuid läbi viiakse. Hetkel on Tallinnas vaid paar kohta ning Tartus minu teada ainult üks. Kallid baarid – HIRE US!

Kindlasti võiks teha ka Drag Brunch‘i – usun, et see muutuks väga kiiresti populaarseks. Drag võiks mingi hetk ka mainstream´ks minna, ning jõuda meediasse, mille kaudu saaks Eesti inimesi rohkem drag´i teemal harida.

Nordica: Ma väga loodan, et see kasvab ruttu! Tundub, et Drag Race on eestlaste seas kogumas populaarsust ja loodetavasti julgevad rohkemad inimesed seda proovida – välja mõelda uus persoona ja selleks aeg-ajalt kehastuda on tõeliselt lahe! Tahaks, et oleks ka rohkem erinevaid queen‘e ja king’e – lauljaid, tantsijaid, performance artiste, beauty queen‘e jne.

Meil on juba väga ägedaid drag queen‘e – Helgi Saldo on tuntud oma võimsate ja sügavamõtteliste performance‘ite poolest, Chloé Lagucci on väga hea tantsija, Vilita teeb ägedat show‘d, aga meid võiks veelgi rohkem olla!

Ja loodetavasti kunagi saavad ka meil olema regulaarsed drag-peod ja üritused, nagu mujal maailmas kombeks. Või äkki isegi oma drag-baar!

Südamelähedane teema

Vilita: Kindlasti naiste võrdõiguslikkus. Powerhouse naisartistid on mulle väiksest peale seda võitlust sisse süstinud ning selle eest olen ka igapäevases võitluses.

Vilita ongi üks suur independent powerwoman, kes on eeskujuks teistele naistele, kes vajavad tuge olla nemad ise, astuda enda eest välja ning olla tugev iseseisev isiksus.

Teine südamelähedane teema on T in LGBT+, aga sellest lähemalt juba järgmine kord.

Nordica ja Vilita Global Pride Bang´il, foto: Remo Tõnismäe, elu24.ee

Möödunud aasta juunis esinesid Vilita ja Nordica oma lavashow´ga Sveta Baari sündmusel Global Pride Bang, kus lavale astusid ka mitmed teised drag-artistid.

Meie drag queen´ide Vilita ja Nordica tegemistel ja show´de update´idel saad silma peal hoida nende Instagrami kontodel @thevilita ja @nordicathequeen

_

Fotod: @thevilita , @nordicathequeen , Remo Tõnismäe

Skip to content