Kuidas läheb, Koht pluss?

Tänaseks on Koht Pluss viimased 11 kuud tegelenud olemas olevate LGBTQ-sõbralikute kohtade kaardistamisega ning nüüd liigutakse üle uuele visioonile.

“Uueks visooniks on meie võrgustiku liikmetele pakkuda koolitusprogrammi, mis aitab muuta nende õhkkonda veegi LGBTQ-sõbralikumaks. Koolitus katab erinevaid teemasid, LGBTQ rollidest, stereotüüpidest kuni selleni, mis on Koht Pluss. Koolitusprogrammi läbi viimisega alustame 2023. aastast ning meie võrgustikus olemas olevatest kohtadest,” kommenteeris Koht pluss turundusjuht Triini Viks.

Uue aasta juunis toimub Pride ja selleks ajaks plaanitakse valmis saada mugava mobiili rakendusega, mille kaudu saab leida nii kohalik, kui ka turist sõbralikke kohti ning soodustusi. Selleks tehakse aktiivselt tööd – valmis on saanud rakenduse disain ja leitud on vabatahtlik arendaja, et ideest saaks reaalsus.

Lisaks uuele visioonile jätkatakse uute kohtade kaardistamisega ning tahetakse laiendada võrgustikus olevaid kategooriaid. Oodatakse märguandeid LGBTQ-sõbralikest koolidest, noortekeskustest, huvikoolidest, kirikutest jne.

“Teame, et nende asutustega võib meie eesmärgi saavutamine olla keeruline, kuid tegemist on kogukondade ja ühiskonna arvamust mõjutavate kohtadega, mis tõttu peame oluliseks, et ka haridusasutused, kirikud jne oleksid osa meie Koht Plussi võrgustikust. Üheskoos saame muuta ühiskonna seisukohti ja LGBTQ+ inimeste turvalisust Eestis,” lausus Triini Viks.

Tänaseks on LGBTQ sõbralikke kohti kogunenud juba 25 tükki.

Vaata lähemalt: kohtpluss.ee

Skip to content