Kodumaine bänd su/mi andis välja väga isikliku ballaadi

Kodumaine elektroonilise indie-popi bänd su/mi andis täna välja uue liigutava loo “Goodbye”, mis räägib LGBT-kogukonna liikmete keerulistest peresuhetest. Lugu on inspireeritud bändiliikme isiklikust kogemusest. 

“Goodbye” on klaveriballaad, mis võib taustalugu teadmata esmapilgul tunduda tavalise loona lahkuminekust, kuid tegelikult pole tegemist romantilise armastuslauluga. Lugu räägib tõestisündinud kurvast kogemusest, mida paraku kogevad paljud kväärnoored.

“See lugu on minu jaoks väga isiklik. Kirjutasin selle peale seda, kui mu vanemad otsustasid, et minu identiteet on miski, mida ma ei tohi oma nooremate õdede-vendadega jagada, mistõttu ma pidin lõpetama nendega suhtlemise. See oli valus kogemus. Tundsin, et pean need tunded endast kuidagi välja saama ning nii see laul sündiski,” räägib laulu autor Frederik Welk.

su/mi on alternatiivsugemetega elektroonilist indie-poppi viljelev leitud perekond, mille liikmed on Jan Kuusemets, Eke Allikvere ja Frederik Welk. Neid liidab ühine kirg ja armastus üksteise ja muusika vastu ning pärast kevadel avaldatud eestikeelset lühialbumit “lähemale kuule” on bänd naasnud ingliskeelse loomingu juurde.

Kuula uut lugu “Goodbye“ ja lase võimsatel tunnetel ennast kaasa viia!

Foto: Elias Kuulmann

Skip to content