Kumus avati Melanie Bonajo isikunäitus “Kui keha ütleb Jah+”

Kumu kunstimuuseumis on tänasest avatud näitus „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“. Näituse nimiteos „Kui keha ütleb Jah“ esindas Hollandit 2022. aasta Veneetsia kunstibiennaalil.

„Kui keha ütleb Jah+“ on Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma. Kunstnik leiab, et puudutusega saab mõjusalt ravida üksildust – seda tänapäeva epideemiat.

melanie bonajo teos „Kui keha ütleb Jah“ esindas Hollandit 2022. aastal Veneetsia kunstibiennaalil ja teeb nüüd ringreisi mööda Euroopa muuseume. Lisaks suurejoonelisele ja tundlikule biennaaliprojektile näeb näitusel kolme varasemat videoteost, et tutvustada melanie bonajo loomingut laiemalt. Kunstnik Théo Demans on koostöös bonajoga loonud videote juurde sensoorse ja mängulise ruumikujunduse, mille läbi kanduvad teemad ekraanidelt füüsilisse ruumi.

“Armastust ei saa õppida üksi ning kui sina oled seda tundnud, on seda tõenäoliselt tundnud ka keegi teine. Oma kväär-ökoerootilises laagris kogesime ühiselt naudingute lummust, pühitsedes üksioleku asemel üksolekut, mis sündis meie kehade lähedusest. See oli paik, mida iseloomustas hoolimine ja loov kaos, paik, kus õppisime puudutuste kunsti, seadsime piire, andsime ja saime nõusolekuid, tegelesime veidrate teraapiatega ja tundsime tunnete ehedust.

Rõõmustame oma kehade soojuse ja meelelisuse üle, mis avab meile ukse olevikku. Esitades väljakutse kehade läheduse ja kauguse sotsiaalsele tingitusele, võimaldab see ruum hellust, sensuaalsust, alistumist ja mängulisust. Tegeleme Lääne diskursusest kaugemale mineva seksuaalsusega: mida meie genitaalid tähendavad meile endale ja teistele, eneseväljendus kui tervendusmeetod, kuidas meie kehamaatriks saadab ja saab informatsiooni läheduse ja puudutuse kohta ja kuidas see väljendub erinevates keeltes. Kas tajute ei ütlemise meelelisi dimensioone? Kuidas ennast tunnete, kui teie keha ütleb jah?” räägib oma teosest kunstnik melanie bonajo.

Foto: KUMU

Skip to content