Kumus saab näha Festheartil linastunud filmi „Mitte minu nahas“

19. märtsil kell 18 linastub Kumu auditooriumis Kumu kunstimuuseumi ja Festhearti koostöös Saksa režissööri Alex Schaadi auhinnatud film „Mitte minu nahas“ („Aus meiner Haut“, 2022).

Mullu filmifestivalil Festheart linastunud ja Veneetsia filmifestivalil parima LGBT+ filmi eest Kväärlõvi auhinna võitnud romantilises fantaasiadraamas on peaosalised pealtnäha õnnelik paar Leyla ja Tristan. Koos sõidavad nad kaugele saarele, kuhu neid on kutsunud Leyla lapsepõlvesõber Stella (70-aastase mehe kehas). Saarele suve lõppu veetma kogunenud paarid saavad võimaluse näha maailma läbi teise inimese silmade ja pugeda teise inimese nahka. Kehade ja hingede vahetusrituaali läbinud Tristan ja Leyla kogevad muutusi oma arusaamades, käitumises, soovides ja suhetes. Vabanemist tundev Leyla (vahel mehe, vahel naise kehas) on eriti õnnelik. Kui ta aga keeldub naasmast oma vana mina juurde, väljub olukord kontrolli alt…

Üritus toimub näituse „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ publikuprogrammi raames. Näitus otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma.

Foto: Festheart

Skip to content