LGBT+ filmiklubi hooaja viimaseks linastuseks on Eesti mängufilm “Tulilind”

Aastal 2021 esilinastunud ja üle 70 filmifestivali programmis linastunud romantiline suhtedraama “Tulilind” on praeguseks jõudnud kinolevisse 20 riigis ümber maailma ning selle on ostnud oma voogedastusvalikusse nii Amazon, Kanada suurim telekommunikatsioonifirma Bell ja Briti Filmiinstituudi BFI Player.

19. detsembri Filmimuuseumi LGBT+ filmiklubi linastusel on küsimuste ja vastuste vooruks kohal filmitegija Peeter Rebane.

“Tulilind” on romantiline suhtedraama, mille režissöör, kaasstsenarist ja kaasprodutsent on Peeter Rebane (debüüt režissöörina) ja süžee põhineb Sergei Fetissovi mälestusteraamatul “The Story of Roman” (“Romani lugu”).

Filmi sündmused leiavad aset Nõukogude Liidus 1970. aastatel. Sergei, noor ajateenija okupeeritud Eestis, loeb päevi, kuni tema teenistus lõpeb. Tema elu keerab pea peale, kui õhujõudude baasi saabub julge hävituslendur Roman. Uudishimust innustatuna liiguvad Sergei ja Roman mööda ebakindlat piiri armastuse ja sõpruse vahel, kui nende ja baasi komandöri sekretäri Luisa vahel tekib ohtlik armukolmnurk. Sergei seisab silmitsi minevikuga, kuna Romani karjäär on ohus ja Luisa püüab hoida oma perekonda koos. Noored võtavad riski oma vabaduse ja elu nimel, arvestades KGB järjestikust uurimist ja hirmu laieneva Nõukogude režiimi ees.

Lugu avastab keelatud tunnete tagamaid Nõukogude Liidus ning kuidas poliitiline režiim mõjutab inimeste omavahelisi suhteid.

Peaosades mängivad Tom Prior („The Theory of Everything”, „Kingsman: The Secret Service”), Oleg Zagorodnii („The Choice”, „Dzhamayka”) ja Diana Pozharskaya („The Unknown Soldier”, „Hotel Eleon”). Filmis osalevad olulistes rollides ka mitmed tuntud ja armastatud Eesti näitlejad nagu Margus Prangel, Ester Kuntu ja Kaspar Velberg. Võttepaikadena on filmis kasutatud mitmeid ajalooliselt märgilisi kohti Tallinnas, Pärnus ja Ida-Virumaal.

Foto: Firebird

Skip to content