LGBT Ühing kutsub üles esitama vikerkaarekangelase nominente

Kas tead kedagi, kes on oma sõnade ja tegudega Eesti LGBT+ inimeste elu edendanud ja kogukonna eest seisnud ning väärib selle eest tunnustust? LGBT Ühing kutsub üles esitama vikerkaarekangelast.

Vikerkaarekangelane on inimene, kollektiiv või organisatsioon, kes on oma sõnade ja tegudega Eesti LGBT+ inimeste elu edendanud ja kogukonna eest seisnud. Ta on eeskujuks ja teerajajaks võrdse, avatud, kaasava ja vägivallatu ühiskonna loomisel. Tema sõnad ja teod innustavad ja toetavad LGBT+ inimesi, nende lähedasi ja laiemat avalikkust.

Esimest korda tunnustas Eesti LGBT Ühing Vikerkaarekangelasi 2020. aastal IDAHOTi ehk rahvusvahelise LGBT-vaenu vastase päeva puhul. Nüüd on sellest saanud iga-aastane tava. Konkursi kuulutati avatuks aasta alguses ning kandidaate saab igaüks esitada kuni 1. maini. Seejärel valib Eesti LGBT Ühingu kollektiiv koos ühe möödunud aasta võitjaga kuni kümnes kategoorias vikerkaarekangelased, kelle nimed avaldatakse IDAHOTi päeval ehk 17. mail. Rohkem infot kangelaste esitamise, valimise ja väljakuulutamise kohta leiad statuudist.

Oma nominendi saad esitada siit.

Foto: LGBT Ühing

Skip to content