Lühifilmi festival PÖFF Shorts toob vaatajateni queer-filmid

Pimedate Ööde Filmifestivali kärgfestival PÖFF Shorts näitab sellel aastal ka LGBTQI teemalisi lühifilme kogumikuna “Queer agenda”.

Laupäeval, 23. novembril Tallinnas ja Tartus, Queer I: Lovebirds

Kas armastus pole oma põhiolemuselt mitte queer? Kas pole nii, et armastus vastandab end kehtestatud korrale ning viib rivist välja meid ja süsteeme, millesse me kuulume?
See juhtub siis, kui hakkame kompama iseenda ja teiste piire. Mõned peavad sellele paremini vastu, mõnel aga ei pruugigi see kunagi õnnestuda. Valik sõltub alati meist endist – kas järgneme kutsele või mitte.
Need lood räägivad armastajatest, kes järgnesid.

Sünopsis

Info ja piletid: https://poff.ee/film/queer-i-lovebirds-529288-et/

Teisipäeval, 26. novembril Tallinnas, Queer II: Animeeritud transajalood

Sooline identiteet on väga oluline – see on midagi enamat kui lihtsalt välimus, riietumisstiil,
käitumismaneer või operatsioonid – ja eelkõige meie enda jaoks.
Käesolevas filmivalikus on lugu prantsuse lapsest, kelle ema teda ei kuula („Les lèvres gercées”); Maroko transsoolisest koduperenaisest Tamoust ning transsoolisest mehest Eugene Fallinist 1920. aastate Sydneys, keda süüdistatakse oma naise mõrvas („The Twist”, „The Man/Woman Case”). Need inimesed vihkavad oma tõelise olemuse varjamist, kuid nad on sunnitud olema sellised, nagu teised neilt ootavad, sest teistmoodi elades peavad nad maksma kõrget hinda. Animatsiooni kui meediumi paindlikkus toetabtegelaskujude kehalise ja hingelise teekonna kujutamist.
Maailm on üks karm paik, aga lood tahavad rääkimist.

Sünopsis

Info ja piletid: https://poff.ee/film/queer-ii-animeeritud-transajalood-529324-et/

Skip to content