Natalie Mets: sotsid on ainus parlamendierakond, kes julgeb lubada abieluvõrdsust

Kuigi praeguse peaministripartei maailmavaade ja pilk teatud teemadele ei kattu minu omadega, siis üldiselt pean reformierakondlasi mõistlikeks inimesteks. Seetõttu olin nii jahmunud, kui lugesin nende programmi ja ei leidnud sõna “abieluvõrdsus”. Ei peatükist Võrdsed võimalused kõigile ega kuskilt mujalt.

Esimene ja toona ainus parlamendierakond, kes 2019. aastal julges lubada kooseluseaduse rakendusaktidede vastuvõtmist oli Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning nendel valimistel on sotsid ainus parlamendierakond, kelle programmist leiab lubaduse kehtestada perekonnaseaduses abieluvõrdsus.

Abieluvõrdsus ehk inimese õigus abielluda teise inimesega, soost olenemata, on kehtestatud hetkel 32 riigis, sealhulgas Eestile nii suureks eeskujuks olevates Põhjamaades, aga ka Sloveenias ja Maltal.

Abieluvõrdsusest ja LGBT+ inimeste õigustest rääkides, räägime inimõigustest – kõikide inimeste õigustest olla õnnelik, väärtustatud ja hoitud. Täpselt nii lihtne see ongi.

Nii kaua kuni Eestis ei kehti abieluvõrdsus ei saa me väita, et me peame võrdselt oluliseks või kaitseme kõiki oma inimesi.

Allikas ja foto: sotsid.ee

Skip to content