Pärnus on avatud kunstisuve näitused „Naine&Naine“ ja „Mees& Mees“

Kolm aastat tagasi sündis Kunstisuve egiidi all uus ja rahvusvahelisema haardega näitusesari “Naine&Naine” ning “Mees&Mees”.

Kuraatorite Marian ja Jan Leo Grau ideeks oli tuua suvise kuurortlinna keha- ja rannakultuse ning aktikultuuri kõrvale ka näituseformaat, mis pakuks erinevaid vaatepunkte sooküsimustele.

“Mees&Mees” ja “Naine&Naine” näol ei ole tegu klassikalise aktinäitusega – näitusele valitud kunstnikud avavad oma tõlgendusi soolisest indentiteedist, püüdes mõtestada naiste ja meeste erinevat positsiooni kaasaegses ühiskonnas ning tõlgendades iga üks omal moel maskuliinsusele või feminiinsusele omaseid jooni.

„Naine&Naine“
Kuraator: Marian Grau

Osalevad kunstnikud: Sandra Jõgeva, Lisette Lepik, Maarit Murka, Sirje Runge, Kadi Reintamm, Lilia Li Mi Yan

„Mees& Mees“
Kuraator: Jan Leo Grau

Osalevad kunstnikud: Art Allmägi, Kenneth Bamberg, Indrek Kaeli, Marko Mäetamm, Agu Pilt, Silver Pramann, Christian Vagt, Remigijus Venckus

Pärnu Kunstisuvi on suurte traditsioonidega festival — esimene Kunstisuvi toimus 1995. aastal ning nende pikkade aastate jooksul on kunstisuvel osalenud suur osa Eesti kunstimaailma suurkujudest.

Näitused „Naine&Naine“ Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas (Nikolai 27) ja „Mees& Mees“ Pärnu Linnagaleriis Raekojas (Uus 4), 25.06-23.07.2022

Näituseid korraldab MTÜ Avangard Galerii

Skip to content