Tallinnas esineb kuulus Hollandi drag queen Keta Minaj

Tallinna suurim kvääripidude sari BÄM! tähistab 8. juulil oma kuuendat sünnipäeva. Tähtpäeva puhul on Sveta baari kutsutud tõsielusarjast „Drag Race Holland” tuntud drag-esineja Keta Minaj.

Drag queen, DJ ja meigikunstnik Keta Minaj alustas teekonda esinejana 2019. aastal Amsterdamis ning on löönud laineid nii teles kui laval. Rahvusvahelise tuntuse sai ta tõsielusarja ja drag-võistluse „RuPaul’s Drag Race’i” Hollandi versioonis, kus paljude fännide meelest hääletati ta enne finaali välja ebaõiglaselt. 

Enda etteasteid näeb Minaj fantaasiarikaste, süngete ja kontseptuaalsetena, eesmärgiks publikut üllatada. „Kus on Keta Minaj, seal on alati pidu,” kirjeldab artist.

Lisaks väliskülalisele esinevad sünnipäevapeol BÄMi residendid Chloé Lagucci ja Nasty Nikita Pedestrian, kohal on drag queenid Vilita ja Nordika, vogue-tantsija Amory „Tingz” Revlon ning live’i teeb räppar Manna. Muusikat valivad DJ-d Köster, Fake Versace ja teised.

Peo loojate Rene Kösteri ja Helina Reinjärve sõnul sai BÄM! alguse ajal, mil kunagine klubi Angel oli suletud ning igatseti Studio 54 stiilis pidusid ja kvääridele turvalist kohta enda väljendamiseks.

„Väikesest sõprade keldriklubi üritusest on saanud Tallinna suurim kvääripidu ja meil on hea meel, et saame kodumaale kutsuda rahvusvaheliselt hinnatud esinejaid,” märkis koreograaf-lavastaja ja artist Rene Köster, kes pälvis tänavu Eesti LGBT Ühingu Vikerkaarekangelase tiitli panuse eest kultuuri valdkonda.

Kuus aastat tagasi Vabaduse väljakul klubis Lekker alguse saanud peosari BÄM! on andnud aastate jooksul lava kohalikele ja välismaistele artistidele, drag-esinejatele ja DJ-dele ning teinud koostööd erinevate üritustega nagu Ladyfest ja Tallinna Biennaal. Eelmisel suuremal sünnipäeval külastas BÄMi klubimuusika artist LSDXOXO.

Järgmine BÄM! leiab aset reedel, 8. juulil algusega kell 21.30 Sveta baaris (Telliskivi 62). Piiratud koguses pileteid on müügil Fientas.

Piletid: https://fienta.com/et/bam-6th-bday-presents-keta-minaj-nl
Facebook event: https://www.facebook.com/events/376197647692373

Skip to content