Pühapäeval toimub Tartus kolmas heameeleavaldus

“Kutsume kõiki sõbralikule (hea)meeleavaldusele, et väljendada üheskoos oma toetust Eesti LGBT+ kogukonnale ning kõigi kooseluvormide võrdsustamisele,” seisab Noorte Sotsiaaldemokraatide üleskutses.

“Oleme olukorras, mil meil on kahest liberaalsest erakonnast koosnev valitsus ja Riigikogus suur enamus liberaalsetest erakondadest, kuid sellegipoolest on Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon korduvalt tõestanud võimetus LGBT+ inimeste olukorda riigis reaalselt paranda.

Riigikogu võimetus kooskõlas rahva tahtega abieluvõrdsuse rahvaalgatust kiirelt menetleda või kooseluseaduse rakendusakte vastu võtta on häbiväärne. Meie jaoks on selge: üksnes täieliku abieluvõrdsuse kehtestamine sooneutraalse abielu näol on ainus võimalus tagada kõikidele Eesti peredele võrdne kaitse,” lisavad Noored Sotsiaaldemokraadid.

Pühapäeval, 20. juunil, Tartu Raekoja platsil toimub:

  • Toetus- ja tervituskõned: Gea Kangilaski (Tartu SDE), Karl Aaron Adson (Noored Sotsiaaldemokraadid), Kaisa Linn (Tartu LGBT+ ühing), Eduard Odinets (Vikerroos), Jens Jaanimägi ja Õnne Paulus (Noored Sotsiaaldemokraadid), Lemmit Kaplinski (Tartu SDE)
  • Meeleolukas muusika ja luuletustused.
  • Kõigil osavõtjatel võimalus vaba mikrofoni näol südamelt kõneleda.

Lisaks kutsutakse kõiki tegema annetuse Tartu LGBT ühingule, Eesti Inimõiguste Keskusele või Eesti LGBT Ühingule, kes teevad igapäevaselt tööd selle nimel, et LGBT+ inimeste õigused oleksid kaitstud ning palutakse kaasa võtta oma vikerkaarelipp, et täita Tartu südaväljak vikerkaarega ja öelda, “armastus on armastus on armastus”.

Jälgi sündmust FB-s

Foto: Heameeleavaldus KOOS, Anete-Maremäe (2019)

Skip to content