Riigipea kuulutas välja perehüvitiste seaduse muudatused

President Alar Karis andis eile heakskiidu perehüvitiste seaduse muudatustele, mis puudutavad elatisabi maksmist ning vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi 1. aprillil jõustuva regulatsiooni täpsustusi.

Riigipea õigusnõunik Hent Kalmo avaldas perehüvitiste seadusemuudatusi kommenteerides kahetsust, et Riigikogu on käitunud abikaasa ja registreeritud elukaaslase eristamisel ebajärjekindlalt.

„2020. aastal võttis Riigikogu vastu seaduse, mis andis täiendava õiguse vanemapuhkusele nii vanema abikaasale kui ka registreeritud elukaaslasele. Säte pidanuks jõustuma tänavu 1. aprillil. Nüüd muutis Riigikogu sama koosseis seadust ning säilib praegune olukord,“ ütles Vabariigi Presidendi õigusnõunik Kalmo.

Tema sõnul tuleneb abikaasa ja registreeritud elukaaslase erinev kohtlemine juba kehtivast seadusest. Riigipeal puudub aga võimalus pöörduda Riigikohtu poole, et taotleda juba kehtiva seaduse põhiseadusvastaseks tunnistamist.

Riigikogu liige, sotsiaaldemokraat Eduard Odinets pöördus president Alar Karise poole palvega mitte kuulutada välja 16. märtsil riigikogus vastu võetud perehüvitiste seaduse muutmise seadust, kuna see ei kohtle registreeritud elukaaslasi abikaasadega võrdselt ja läheb nii vastuollu
põhiseadusega.

Skip to content