Sveta Baar toetab Ukraina LGBT+ inimesi oksjoniga

Pühapäeval, 3. aprillil toimub Sveta Baaris heategevuslik oksjon ja drag show “Drag for Ukraine”, mille tulud annetatakse Ukraina LGBT+ kogukondade toetuseks.

Venemaa sissetungi järel on Ukrainasse jäänud sõjakolletesse mitmeid LGBT-inimesi, kellel pole olnud võimalust riigist lahkuda või kes on otsustanud jääda koju toetama oma rahvast ja sõjaväge. 

“Ukraina LGBT+ aktivistid aitavad jätkuvalt kohapealseid kogukondi, riskides oma eluga. On oluline, et rahvusvaheline üldsus neid ei unustaks,” märgib Eestis elav Ukraina LGBT+ aktivist Juri Jorski

Heategevusliku oksjoni annetused lähevad Ukraina LGBT-ühingutele nagu MTÜ Insight, KyivPride ja GenderZed, kes tegelevad toiduabi, ravimite, varjupaikade, psühholoogilise nõustamise ja muude elutähtsate teenuste tagamisega LGBT+ ukrainlastele.

“Sveta Baar on Ukrainale annetusi kogunud läbi erinevate ürituste sõja algusest saati, kuid kriis jätkub ning tunneme kohustust omapoolset panust suurendada,” märgib Sveta Baari üks omanikest, Madleen Teetsov-Faulkner.

Oksjonile on praeguseks annetanud Kumu kunstimuuseum, kino Sõprus, Kai kunstikeskus, Müürileht, raamatupood Puänt, Värske Rõhk ja Crystal Rabbit. Üritust viib läbi LGBT+ aktivist Anette Mäletjärv (Heterokringel), laval astuvad üles mitmed Eesti drag-esinejad, nendest tuntuimad Chloé Lagucci, Helgi Saldo, Eeben Früülep ja Major Danger.

Heategevuslik oksjon “Drag for Ukraine” toimub pühapäeval, 3. aprillil algusega kell 17.00 Sveta baaris (Telliskivi 62). Sissepääs üritusele vähemalt 5-eurose annetuse alusel, annetajate vahel lähevad loosi auhinnad.

Lisainfot, kuidas aidata Ukrainat ja LGBT+ ukrainlasi, leiab Eesti LGBT Ühingu koduleheküljelt: https://www.lgbt.ee/post/kuidas-aidata-ukrainat-ja-lgbt-ukrainlasi


Drag for Ukraine Facebook: https://www.facebook.com/events/486995013113594/

Sveta Baari Facebook: https://www.facebook.com/BaarSveta

LGBT Ühing: Kuidas aidata Ukrainat ja LGBT+ ukrainlasi?: https://www.lgbt.ee/post/kuidas-aidata-ukrainat-ja-lgbt-ukrainlasi

Skip to content