Siinpool sood toob huviliste ette Tartu esimese drag brunchi

Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluv drag-kultuuriprojekt Siinpool sood korraldab mais Tartu esimese drag brunch’i. Sündmus toimub 19. mail Supilinna kohvikus Käkk.

Drag brunch on drag show, mis toimub päevasel ajal ja tihti paigas, kus pakutakse drag-esinemiste kõrvale hilist hommikusööki ning šampusekokteile. Tuntud Tartu drag-esineja Delfi Oraakel, kes sel korral tegutseb kulisside taga brunchi korraldajana, kommenteerib eelseisvat pärastlõunat nii: “Meil on hea meel, et saame Siinpool sood raames korraldada nii eriilmelisi sündmuseid ja näidata publikule, kui mitmekesine drag kunstivormina tegelikult on. Tuues dragi klubikeskkonnast väljapoole loodame jõuda laiema sihtgrupini, keda muidu ehk öine peokontekst heidutaks. Tahamegi tutvustada inimestele drag’i kui midagi kaunist ja lõbusat, mida saab nautida ka tassi kohvi ja päikesepaiste kõrvale, mitte ainult osana ööelust!”

Seekord saab laval näha andekaid noori kodumaiseid drag-esinejaid Anu the Drag Queen, Dirty Mary, Helmehirmutis, Molly Matrix ja Vilma Vaginosis, päeva juhib Oleandro

Käkk, kus üritus toimub, on Supilinna piiril asuv boheemlaslik kohvik, kus pakutakse värskelt küpsetatud saiu ja pirukaid ning laia valikut külmi ja sooje jooke, alustades kohvist ja lõpetades kokteilidega. Drag brunch’i ajal pakutakse kohvikus ka erilist bagel’ite valikut ehk soolaseid sõõrikuid!

Siinpool sood on projekt, mille eesmärk on võimestada kväärkunste, tutvustada drag’i kunstivormina ning nõuda kohalikele drag-kunstnikele rohkem ruumi ja kõlapinda kaasaegsel kultuuriväljal. Projekti raames leiavad järgmise poole aasta jooksul aset töötoad, etendused, drag show’d, performance’id ja lisaüritused, mille eesmärk on tutvustada Eesti drag-skeenet, harida ning avada selle minevikku, olevikku ja tulevikku. Päev enne brunch‘i, 18. mail toimub ka näteks Sander Põllu valgustehnika töötuba, kuhu on kõigil huvilistel võimalik end registreerida juba praegu: https://forms.gle/w1DunJqZkFnsjy1g9. Siinpool sood on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Foto: Siinpool sood avasündmus veebruaris, projekti Siinpool sood esinejad ja Soome drag-kollektiiv House of Auer, autor: peroksiid

Skip to content