Tallinn Bearty peab 10. sünnipäeva

Karukultuurifestival Tallinn Bearty murrab stereotüüpe, 10 aastat järjepanu.

18.-21. aprillil 2024 toimub kümnendat korda rahvusvaheline karude kui ühe LGBT+ subkultuuri festival, Tallinn Bearty. Igal aastal on keskendatud erinevale kunstiliigile, olgu kujutav kunst, kino või muusika. Sel korral – juubeldades – on esindatud nii kujutav kunst kui kino. Tegu on huvitava programmiga, mille raames toimub kesklinnas, vanalinnas ja Telliskivi Loomelinnakus mitmeid avalikke üritusi, kus osalevad festivali ametlikud artistid ja mitusada külalist piiride tagant.

Festivali jooksul saab külastada tasuta pop-up näitust, vestelda kunstnike ja külalisartistidega, arutleda inimõiguste teemadel, toetada annetustega ning tähistada kogukonnaga õhtustel pidudel. Tippsündmuseid, lisaks festivali enda olemasolu tähistamisele, on suisa kaks. Esiteks, Saksa päritolu Londonist tuleva tippfotograafi Christian Trippe spetsiaalselt Tallinna jaoks kokku pandud näitus. Christian on Tallinna näituse jaoks kokku pannud vaate uutest ning varem vähe avalikkuse ees näidatud töödest. Teiseks, ja väga eriliseks sündmuseks on eksklusiivne dokkfilm fenomenaalsest seriaalist Where The Bears Are, mis sai teoks ainult tänu karude kogukonna poolsele otsesele rahastamisele ning olles nüüdseks kogunud pea 60 millionit vaatamist, kestis mitu hooaega voogedastuses Youtube’is.

Festivalil on läbi aastate osalenud külalisi Sydneyst Seattle’ini, nii lähedalt kui kaugemalt. Tavapäraselt, meie missiooni kandes, kasvatab festival osaliste ühiskondlikku aktiivsust ning edendab julgust seista võrdsete õiguste eest kõikjal ning kõigi jaoks.

Foto: Rankin

Skip to content