Täna esitletakse ajakirja A Shade Colder uut numbrit ja eritrükist

30. novembril tulevad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses esitlemisele ajakirja kuues number “The Shapes of Language” ning kunstnike kirjutatud tekstide kogumik “Reversed Chronicles”, mis valmis Berliini kunstimessi Miss Read jaoks tänavu sügisel.

Üritusel on kavas vestlus Vlada ja Roven Jõekääru vahel, mis põhineb Vlada esseel trükises “Reversed Chronicles”. Nii Roveni kui Vlada loomingus on olulisel kohal kujuteldavad kväärajalood ja kaasaegne folkloor ning visuaalse keele kasutamine, et leida uusi viise rääkimaks kväärpositsioonilt traditsioonidest ja ajaloost. Vestlus on inglise keeles.

Programm
16:00 Kogunemine, pakume soojendavaid jooke ja snäkke
16:15 Tervitussõnad ja sissejuhatus Keiu Krikmannilt ja Kaarin Kivirähkilt
16:30 Roven Jõekäär ja Vlada vestlevad kväärajalugude kogumisest Ukrainas ja Eestis

“Reversed Chronicles” on ajakirja A Shade Colder välja antud kogumik, kuhu on kaastöid teinud kunstnikud ja kunstist kirjutajad Agnė Jokšė, Sarah Nõmm, Vaim Sarv, Mia Tamme, Vlad(a). Tekstides vaatlevad autorid kaasaja ja kväärpilgu kaudu siinse piirkonna mineviku lugusid ja traditsioone, põimides sisse küsimusi kuulumisest. Trükisega kaasneb Sarah Nõmme teos “The Little Switch”.

“The Shapes of Language” on ajakirja kuues number, mis ilmub veebis 30. novembril 2023. Numbrit ühendab küsimus keele rollist kunstiväljal kuraatorite, kirjutajate ja kunstnike pilgu läbi. Ajakirjast leiab Eesti ja lähiümbruse kunstisündmuste soovituste giidi sügiseks ja talveks, Keiu Krikmanni vestluse Cecilia Alemaniga, küsimustiku Balti kunstiorganisatsioonidega, kes võitlevad kunstitöötajate õiguste eest, Gregor Kulla intervjuu McKenzie Warkiga, Keiu Krikmanni essee kunstitekstide tõlkimisest. Kunstnik Ieva Rojūtė on spetsiaalselt veebinumbrile loonud igapäeva folkloorist inspireeritud keeleteemalise teose.

Vlada on mittebinaarne kirjutaja ja uurija Kiievist, kes hetkel elab Šotimaal. Oma uurimuses keskendub ta anarhistlikele kväärutoopiatele ja postkapitalistliku tuleviku arhiveerimisele. Ta on osa kollektiivist DViJKA, mis toimetas ja tõlkis raamatu “Kväär-Ukraina. LGBTQI+ häälte antoloogia sõja ajal” 2023. aasta veebruaris, ning jätkab tööd Ukraina kväärajalooga.

Roven Jõekäär on Tallinnas tegutsev multidistsiplinaarne disainer ning kunstnik. Teda paeluvad ajaloos ning folklooris seksuaal kui ka muude vähemuste seni rääkimata lood ning selles peituv sümbolism. Tema töö käsitleb kväär ajalugu läbi spekulatiivse pilgu ning kogukondliku loometegevuse, et luua kaasavat neo-folkloori.

Üritusel saab osta trükist “Reversed Chronicles” ning A Shade Colderi varasemaid trükinumbreid – võtame vastu nii sularaha kui kaardimakseid.

Asukoht: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Suur-Karja 23

Skip to content