Täna tähistatakse biseksuaalsuse päeva

23. september on rahvusvaheline biseksuaalsuse tähistamise päev, mille eesmärk on teadvustada biseksuaalsuse olemust, kogukonna kultuuri ning edendada inimõigusi. Päeva tähistamine sai alguse 1999. aastal.

Kes on biseksuaalne inimene?

Ta tunneb emotsionaalset ja seksuaalset tõmmet nii endaga samast kui ka erinevast soost inimeste vastu. Mõned inimesed defineerivad end biseksuaalsetena, kui neile meeldivad naised ja mehed, teised defineerivad biseksuaalsust kui külgetõmmet endaga samast soost ja ükskõik millisest teisest soost inimeste suhtes.

Biseksuaalse uhkuse lipp

Lipu ülaosas asuv roosa (40%) sümboliseerib homoseksuaalsust, alaosas paiknev sinine (40%) aga heteroseksuaalsust. Keskel asuv kitsas lilla (20%) triip kui kahe teise värvi segu sümboliseerib biseksuaalsust. Lipu on disaininud Michael Page.

Tänase päeva puhul on ÜRO Inimõiguste Nõukogu koostanud teabelehe, kus on kirjeldatud biseksuaalsete inimeste inimõigustega seotud probleeme ning milliseid tegevusi võiks riik, meedia ja sina ise ette võtta, et olukorda parendada. Loe või lae alla inglise keelne teabeleht siit.

Kes soovib veel teema kohta juurde lugeda, siis Feministeerium on kirjutanud huvitava artikli.

Head biseksuaalsuse päeva!

Skip to content