Näitusesoovitus: Imedemaa ja Tõde on surnud Fotografiskas

Telliskivi Loomelinnaku südames asuvas rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskuses Fotografiska on praegu võimalik lasta ennast üllatada kahel üsna vastandlikul näitusel.

Näitusesaali suundudes leiad ennast kõigepealt Kirsty Mitchelli maagiliselt ja muinasjutuliselt fotonäituselt “Imedemaa”. Tegemist on tõeliselt võimsa ja liigutava kunstielamusega, mille käigus paneb sind korduvalt ahhetama uskumatult põnevad ja kunstilised fotod. Sellele lisab omalt poolt huvitavat nüanssi ruumis olev muusika ja parfüüm.

Kirsty Mitchell “Imedemaa”

Järgmisele korrusele liikudes astud aga hoopis teise maailma. Alison Jacksoni näitus “Tõde on surnud” on palju maisem ja robustsem näitus, samas on fotolavastused humoorikad ja lõbusad. Kuulsustele sarnasteks tehtud inimeste pildistamisel erinevates absurdsetes olukordades on saadud fotod, mis esialgu vaadates tunduvadki reaalsed, millest ongi inspireeritud näituse pealkiri.

Alison Jackson “Tõde on surnud”

Peale näitustel kunstielamusi ammutamist on võimalik muljeid vahetada hubases kohvikus ja enne fotokunstikeskusest sühisöhe astudes saab raamatupoest koju kaasa haarata põneva fotoraamatu.

Ru Pauls Drag Race raamat Fotografiska poes
Tom of Finland raamat Fotografiska poes