Tänase ülemaailmne trans kogukonna nähtavuse päeva puhul andis bänd su/mi välja oma teise singli “Application”

Täna, 31. märtsil on ülemaailmne trans kogukonna nähtavuse päev ning selle tähistamiseks andis bänd su/mi välja oma teise singli “Application”.

Muusikakooslus su/mi on alternatiivsugemetega elektroonilist indie-poppi viljelev leitud perekond, mille liikmed on Jan Kuusemets, Eke Allikvere ja Frederik Welk. Su/mi muusika eesmärk on ehedate emotsionaalsete sõnade ja mitmekülgse soundi abil olla võimestav ning pakkuda hingekosutust ja äratundmisrõõmu. Muusikat on koos tehtud juba üle aasta ning jaanuaris andsid nad välja oma esimese singli “I Know”.

Äsjaavaldatud laul “Application” on lugu vabanemisest ja iseendaks kasvamisest, kuid juhib tähelepanu ka tõsisemale probleemile. Sõnade autor Frederik avab singli tagamaid: “Lugu on osaliselt inspireeritud transsooliste inimeste soo tunnustamise keerulisest juriidilisest protsessist, mis lisaks kõigele takerdub pikkade ooteaegade ja vananenud arusaamade taha. Sõnad väljendavad frustratsiooni, mis kaasneb sellega, kui su identiteet erineb ühiskonna “normidest”. Proovime pakkuda vastuhäält tundele, et iseendana eksisteerimiseks on vaja luba küsida, ning edasi anda selle ületamisega kaasnevat eufooriatunnet.”

Kaasahaaravas, elujõulises ja optimistlikus “Applicationis” on tunda inspiratsiooni nostalgilisest dream popist. “Soovisime, et refrään oleks võimalus end vabaks lasta, laulda täiest kõrist kaasa ja tantsida. Lugu on vastandlike emotsioonide miraaž, viis on rõõmus, sõnad kirjeldavad luude murdmist, naha maha rebimist ja peegeldavad võitlust. Loodan, et see annab edasi tunnet, et me pole üksi ja me elame edasi ka siis, kui ühiskond tahab meid murda,” kommenteerib produtsent ja instrumentalist Eke.

Kuula uhiuut singlit Spotifyst ja Youtube’ist. Su/mi tegemistega saab kursis olla ka Instagramis, Facebookis ja TikTokis.

“Application” Spotifys: https://open.spotify.com/track/7ughIsI1IOSPyvL2ec55nw?si=vG1OibjVQuSmYfKZnTm62Q

“Application” Youtube’is: https://youtu.be/GiWnv8YKfQA

Instagram: https://www.instagram.com/sumiband/ 

Facebook: https://www.facebook.com/sumibandofficial/ 

TikTok: https://vm.tiktok.com/ZML6wRfQT/ 

Fotod: su/mi, autor: Elias Kuulmann

Skip to content