Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva drag-kultuuriprojekti Siinpool sood avab etendus Cocktail Auer

Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva drag-kultuuriprojekti Siinpool sood avab Soome drag-kunstnike trupi House of Auer ja kohalike esinejate koostöös valmiv etendus Cocktail Auer. Sündmus toimub 2. veebruari õhtul Gutenbergi Klubis Tartus.

House of Auer on üks Soome kuulsamaid drag-kollektiive. Nad on koos esinenud ja üritusi produtseerinud alates 2016. aastast ning astunud lavale kõikjal Soomes ja mujal, sealhulgas Flow festivalil, Eestis Viljandi ajaloo esimesel teadaoleval dragshow’l ja Tallinnas Sveta baaris. Nad reisivad Eestis tihti ja hindavad väga Eesti kultuuri. Trupi liige Victoria Line, kes elas pool aastat Viljandis, seletab: “Me armastame väga Eestit, me armastame Anne Veskit, Getter Jaanit ja Eesti spaasid ning oleme väga elevil, et saame projekti Siinpool sood raames kohalike kunstnikega koostööd teha.”

Etendusega avatakse projekti Siinpool sood kirev kultuuriprogramm, mille eesmärk on võimestada kväärkunste, tutvustada drag’i kunstivormina ning nõuda kohalikele drag-kunstnikele rohkem ruumi ja kõlapinda kaasaegsel kultuuriväljal. „Drag on kväärkogukonnas sündinud performance-kunsti vorm, mille keskmes on radikaalne identiteediga mängimine,” selgitab projekti üks eestvedajatest Mikk Lahesalu„Drag ei ole lihtsalt parodeerimine, lõõpimine või sädelevad kostüümid. Lisaks meelelahutuslikule kunstielamusele on drag psühholoogiline protsess, mille käigus toimub vabanemine ühiskondlike eelduste ja takistustega seatud piiridest. See pakub võimalust eneseavastamiseks, eneseväljenduseks, kogukonnaloomeks ning vahendit võimustruktuuride ja ühiskondlike normide kriitiliseks käsitlemiseks ja analüüsimiseks.“

Projekti raames leiavad järgmise poole aasta jooksul aset töötoad, etendused, drag show’d, performance’id ja lisaüritused, mille eesmärk on tutvustada Eesti drag-skeenet, harida ning avada selle minevikku, olevikku ja tulevikku. Projekt on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Etendus Cocktail Auer toimub 2. veebruaril algusega kell 21.00 Gutenbergi Klubis. Lavale astuvad Soomest pärit Slaya Bit, Boney Ämmä, Victoria Line ja Yulia Vagina ning kohalikus skeenes juba tuttavad drag-kunstnikud Anu the Drag Queen, Delfi Oraakel, Helmehirmutis, Labia Koidula, Oleandro, Temake ja Vilma Vaginosis. Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal. Lisainfot leiab Facebookist.

Fotod: Tommi Otsavaara, Mimmi Ahonen

Skip to content