Tartu noorsootöötajad ja kogukond pälvisid aasta teerajaja tiitli

Eesti Külaliikumine Kodukant ja Vabaühenduste Liit tunnustasid eile Saku mõisas aasta vabatahtlikke ning kodanikuühiskonna aasta tegijaid.

Kodanikuühiskonna aasta teerajajaks valiti Tartu noorsootöötajad ja kogukond.

Tartus Lille noortekeskuses korraldatud LGBT-arutelule järgnesid vägivallaähvardused ja võimuerakonna korraldatud meeleavaldus. Vaenulikkuse kiuste astusid Tartu noorsootöötajad sõnakalt esile, et nende noored saaks turvalises keskkonnas omale oluliste teemadega tegeleda. Lille noortekeskuse noorsootöötajad, noorsootöö keskuse ja linnavalitsuse noorsooteenistuse juhid seisid julgelt Tartu noorte eest, toetasid üksteist ja selgitasid, mida iga hirmutatud ametnik ei pruukinuks teha. Avatud ühiskonna eest astusid välja ka kohalikud ettevõtted ja kogukond – just selline julgus ja kodanikualgatus aitavadki hoolivat ühiskonda kaitsta.

Laureaadid valiti tänavu välja 200 kandidaadi seast, keda sai tunnustamiseks esitada igaüks.

Kodanikuühiskonna aasta tegijaid tunnustab Vabaühenduste Liit alates 1996. aastast. Vabatahtlike tunnustussündmust korraldab Kodukant alates aastast 2005. Esmakordselt toimub tunnustuste jagamine ühiselt. Tunnustusüritust toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Foto: Mattias Tammet (VPK)

Skip to content