Baltic Pride´i nädala esimesel päeval tegi mainekas suurettevõte Telia Eesti AS postituse sotsiaalmeedias, millega avaldas toetust LGBT+ kogukonnale ja kutsus üles oma mõistmist ja erinevuste austamist näitama pride´il osalemise näol.
” Austame erinevusi ja oleme küberkiusu vastu Seisame võrdse kohtlemise eest, austame erinevusi ning oleme igasuguse diskrimineerimise ja kiusu vastu. Kahjuks on Eesti LGBT+ õpilaste koolikeskkonna uuringu andmetel kogenud 25% LGBT+ õpilastest küberkiusu ning 68% vaimset vägivalda nagu mõnitamine, ähvardamine vms.
Julge sekkuda, kui näed, et kedagi kiusatakse ja küsi vajadusel abi Lasteabi spetsialistilt aadressil www.suurimjulgus.ee
Oma toetust, mõistmist ja erinevuste austamist saad näidata läbi osalemise virtuaalsel Baltic Pride-il 22.-28. juunil ja Global Pride-il 27. juunil.
Telia Eesti sotsiaalmeedia postitus
Taoline suurettevõtte poolt oma toetuse avaldamine on teadaolevalt Eestis esmakordne ja tekitas nii ettevõtte jälgijate, klientide kui teiste inimeste seas diskussiooni ja mitmesugust reageerimist.
Arvestades eestlaste tänast suhtumist LGBT+ teemadesse ja üldist hoiakut vähemustesse, võis ehk karta, et antud deklaratsioon pälvib paljuski halvakspanu kuid üllatuslikult ei olnud see hoopiski nõnda.
Telia Eesti postitus sai rohkesti ja ülekaalukalt inimestelt positiivset reageeringut ja tagasisidet, kus inimesed tänasid Teliat tehtud julge avalduse ja erinevuste austamise eest.
Kolme päeva jooksul oli postitusele reageerinud Facebookis 1388 inimest, kellest ülekaalukas osa ehk 1222 inimest (88%) reageeris positiivselt (armastan+meeldib+hoolin emotikonid).
Telia postitust kommenteeriti kolme päeva jooksul 872 korda ja seda jagati 161 korda. Kommentaarides tuuakse näiteks välja Telia erakordne julgus ja avatus ning avaldatakse tänu ja lootust, et ka teised sideteenuse pakkujad liituvad avaldusega.
Mitmekesisuse Kokkulepe on postituse tagasisideks öelnud, et neil on suurim heameel näha nende võrgustiku liiget võtmas sõna niivõrd olulisel teemal.
“Kui mõnepool mujal maailmas on avalik võrdsete õiguste eest seismine ettevõtete puhul levinud praktika, siis Eestis vajame sellega veel pisut harjumist. Seda olulisem on, et leidub neid julgeid, kes astuvad esimese sammu.”
Muidugi leidus ka neid, kellele antud postitus rõõmu ei teinud ja kes valasid oma paha tuju kommentaarides välja ning lubasid ettevõttega lepingud lõpetada, kuid õnneks on vihased inimesed märgilises vähemuses ja tooni jääb andma positiivne tagasiside ning meelde jääb soe tunne, mida Telia postitus südamesse jättis.
Telia Eesti näitas suurepärast eeskuju teistele organisatsioonidele ja vaadates, kui positiivset tagasiside Telia sai, kindlasti ka julgustab olema julge seismaks võrdsete võimaluste eest.