Uue kultuurifestivali avab Prantsuse armastuslugu

Sel neljapäeval, 30. novembril toob kultuurifestival Q-Space Tallinnas kino Artis ekraanidele menukad ja kõmutekitanud filmid koos vestlusringide ja eriüritustega.

„Publikusõbralikus programmis on üldinimlikud lood, mis ühel või teisel moel puudutavad meid kõiki. Eriliseks teeb külaliste ja vestlustega linastused ka see, et enamus neist filmidest pole varem Eestisse või Tallinnasse jõudnud,” sõnas Q-Space’i pressijuht Heinrich Sepp.

Q-Space Festivali avab Oliver Peyoni draama „Ära valeta” (Prantsusmaa, 2023) Eesti esilinastus kinos Artis. Filmile järgneb vestlus, kus osalevad Festheartil linastunud noortefilmist „Paradiis” tuntud näitleja Julien De Saint Jean ning Belgia näitleja Jérémy Gillet („Lahutus Prantsuse moodi”), kellega toimub vestlus peale filmi.

Festivali lõpufilmiks on pühapäeval, 3. detsembril linastunud Ira Sachsi draama „Armastuse keerdkäigud”, mis tegi Eesti esilinastuse augustis toimunud Tartuffil. Linastusega ühineb režissöör Ira Sachs, kes vastab publiku küsimustele videosilla teel, vestlust modereerib „Tulilinnu” lavastaja Peeter Rebane.

Nelja päeva jooksul linastub Q-Space Festivali filmiprogrammis 3 mängufilmi ja 2 dokumentaalfilmi. Lühifilmiprogrammis on 7 maailma eri nurkadest pärit auhinnatud animafilmi kogumikus „Tundeid kväärides”.

Filmidele lisaks annab Q-Space festivali raames välja koomiksiraamatu „Kui palju kvääri tööd”. Kogumik sisaldab teoseid tuntud kunstnikelt nagu Jennifer Camper, Justin Hall ja Dylan Edwards, kes osalevad raamatuesitlusel kinos Artis pärast Vivian Kleimani dokumentaalfilmi „Ei mingeid sirgeid jooni. Kväärkoomiksite tõus” linastust pühapäeval, 3. detsembril. Arutelu külalistega juhib Eesti kunstnik Ave Taavet.

Festivali raames toimub ka kunstniku ja koreograafi Rene Kösteri töötuba „Queerness in Motion”, mis otsib vabanemist läbi alternatiivsete liikumisviiside. Töötuba toimub laupäeval, 2. detsembril kell 14.00 kogukonnabaaris Hungr (Tulika 9/11, Tallinn).

Q-Space’i avafilm „Ära valeta” linastub neljapäeval, 30. novembril kell 19.00 kinos Artis. Piletid on saadaval kino Artis koduleheküljelt ja kassast. Kõik linastused toimuvad eesti, vene ja inglise keeles. 

Q-Space Festival toimub 30. novembrist kuni 3. detsembrini.

Vaata kogu kava: https://www.q-space.ee/sundmused/q-space-festival-tallinna

Foto: Imdb

Skip to content