Prantsuse kino tõusvad tähed tulevad Q-Space´i festivalile

Uus kväärkultuuri festival Q-Space toob Tallinnasse noored prantsuse filmistaarid Julien de Saint-Jeani ja Jérémie Gillet´, keda saab näha festivali avafilmis „Ära valeta“ (Lie with me, 2022). 30. novembril pärast filmi Eesti esilinastust toimub Artise kinos kohtumine näitlejatega.

Julien de Saint-Jeani on mitmed kriitikud tituleerinud tõusvaks täheks: lisaks osatäitmisele filmis „Ära valeta“, mängis ta ka 2023. aasta filmis „Taevas“ (Le paradis), mis tekitas sensatsiooni rahvusvahelistel filmifestivalidel ja linastus suure menuga ka Festheartil Tartus ja Rakveres. Film räägib kahe noortevanglas viibiva teismelise suhtest.

30. novembrist kuni 3. detsembrini linastub Q-Space´i festivalil kokku 12 linateost: 3 mängufilmi, 2 dokumentaali ja 7 lühianimatsiooni, mis on kokku pandud valikuks „Tundeid kväärides“. Enamik neist filmidest pole Eestis varem publiku ette tulnud.

Q-Space´i Tallinna festivali viimane filmiseanss toob vaatajateni ameerika indie-režissööri Ira Sachsi draama „Armastuse keerdkäigud“ (Passages, 2023). Pärast filmi toimuvat arutelu režissööriga modereerib Peeter Rebane. 

Lisaks filmidele on Q-Space´i festivalil võimalik osa saada tantsutöötoast „Queerness in motion“, mida viib läbi tantsija ja koreograaf Rene Köster. Töötoas õpitakse liikumise kaudu väljendama ja tunnetama oma identiteedi eri tahke ning eelnev tantsukogemus ega -oskus ei ole seejuures vajalik.

Skip to content