Valge Tüdruk avaldas uue singli “Transparency”

Täna ilmus, loo “Tra pls” autorilt, Valgelt Tüdrukult lugu “Transparency”. Lugu ja video valmisid koostöös Aasmäega.

Loo autoriks on eesti-vene kunstnik ja näitleja Elina Masing, artistinimega Valge Tüdruk. Muusiku teekonda alustas ta bändi 5HORSES koosseisus ning 2020.aastal avaldas ta sooloartistina debüütsingli “Tra pls”, mis on tänaseks kogunud orgaaniliselt üle 21 000 kuulamise ja on ka artist Yasmyni äratuskell ja telefonihelin. Lisaks muusikakarjäärile esilinastus 1.märtsil ETV+s sari “Vaga vesi” («В тихом омуте»), kus Elina Masing mängib peaosa ning teda on lisaks võimalik näha Rene ja Carmel Kösteri alternatiivmuusikalis “veenus.me”.

Valge Tüdruk laulab läbivalgustatud ühiskonnast ning käsitleb läbipaistvust kui usaldust, mida tihtipeale kuritarvitatakse. Loost käib tabavalt läbi ka superstaar Ariana Grande, keda Valge Tüdruk nimetab enda iidoliks. “Transparency” on osalusdemokraatlik projekt, mis koondab vähemuste hääled ja teeb nad kuuldavaks. “Eesmärk oli lisaks visuaalsele rännakule viia vaataja kogema ka intellektuaalset naudingut,” kommenteerib loo- ja video autor Aasmäe.

Laul ja video sündisid Elina Masingu ja tema elukaaslase Aasmäe koostöös. Lisaks osalesid videos kolm professionaalset balletitantsijat Jaan Männima, João Reis ja Nikolaos Gkentsef. Lisaks tehti koostööd kohalikke moebrändidega The Eastern Block ja Crystal Rabbit. Loo autorid said inspiratsiooni Pier Paolo Pasolini filmist “Salo ehk Saadoma 120 päeva” sellest ka “Pi-pi-pi” laulu refräänis.

Artisti on võimalik esinemas näha 2. aprillil, Kõheda vastasmõju festivalil, kus astuvad üles Valge Tüdruk ja Antonina Ho ehk 5HORSES veebikontsert toimub elektron.live platvormil.

Vaata muusikavideot!

Skip to content