Vikervaate toimetaja modereerib IDAHOBIT teemalist paneeldiskussiooni Tartu [eel]arvamusfestivalil

Vikervaade.ee toimetaja Virgo juhib 17. mail Tartu Keskpargis toimuvat [eel]arvamusfestivalil paneeldiskussiooni “#IDAHOBIT: kuidas edendada LGBT+ inimeste õigusi ja kaitset”.

Arutelu toimub osana [eel]arvamusfestivalist, mis kutsub kokku arvamusliidrid üle kogu Eesti ja Euroopa, et arutada Tartu, Lõuna-Eesti ja Euroopa kultuurilisi, sotsiaalseid ning ökoloogilisi väljakutseid.

Arutelu “Kuidas Euroopa Parlament saab edendada Eesti ja kogu Euroopa LGBT+ inimeste õigusi ja kaitset?” kutsub osalejaid jagama erinevaid perspektiive ja strateegiaid, kuidas võidelda LGBT+ inimeste vastu suunatud eelarvamuste ja vägivallaga ning edendada kaasavamat ühiskonda. Arutelus osalevad tuntud inimõiguste eksperdid nagu Christian Veske, Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik, Kelly Grossthal, Eesti Inimõiguste Keskuse strateegilise hagelemise valdkonna juht, ning Eeva Koplimets, Eesti LGBT Ühingu koostöö koordinaator.

Paneeldiskussioon pakub võimalust süvendada arusaamu ja leida ühiseid lahendusi, kuidas kaitsta kõige haavatavamaid ühiskonnaliikmeid. Arutelu korraldab Euroopa Parlamendi büroo Eestis, mis toetab aktiivselt inimõiguste edendamist ja kaitset kogu regioonis.

Kõik huvilised on oodatud osalema arutelus, mis toimub Tartu Keskpargis, et üheskoos luua positiivsemaid muutusi meie ühiskonnas.

Foto: Euroopa Parlamendi büroo Eestis

Skip to content