Baltic Drag King Festival 2020 toimub virtuaalselt

Latvian Drag King Collective korraldab 21-28 novembril festivali Baltic Drag King Festival 2020 töötubade, arutelude ja live esinemistega.

Baltic Drag King festivali eesmärk on julgustada rohkem inimesi proovima drag kingi esinemiskunsti ning harida ühiskonda drag kultuuri ja selle panuse kohta LGBT+ kultuuri. Kogu festivaliprogrammi kantakse üle virtuaalselt kogu baltikumis. 

Festivalile paneb avapaugu virtuaalne drag king töötuba, mille viib läbi drag king LoUis CYfer Ühendkuningriikidest. Terve nädala jooksul toimuvad arutelud maskulliinsusest ja karantiini mõjust queer skeenele, open mic õhtu, loeng drag kingide ajaloost ja sissejuhatus projekti kirjutamisesse. Festivali lõpuürituseks on Baltic Drag King Show 2020 mille raames esinevad drag kingid võistlevad Baltic Drag King 2020 krooni ja tiitli eest. 

Latvian Drag King Collective loodi 2019. aastal, et korraldada Läti esimest Drag King festivali, mis oli suuresti pühendatud drag king esinemistele. Latvian Drag King Collective’i eesmärgiks on tuua nähtavust LGBT+ kogukonnale ja läbi selle teha läti ühiskonda kaasavamaks ning mber lükata traditsioonilisi arusaamu maskulliinsusest ja suurendada turvalisi ruume läbi dragi, hariduse ja arutelu. Sellise platvormi eesmärk on tuua kokku aktiviste ja artiste üle Läti ja Baltikumi, et tugevdada LGBT+ ja feministlikku aktivismi. 

Vaata rohkem informatsiooni sündmuse FB lehelt.

Festivali visuaalse identiteedi on loonud Vivianna Maria Stanislavska.

Skip to content