Sõltumatu Tantsu Laval esietendub queer-teemaline alternatiiv-muusikal

17. detsembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Rene Kösteri ja Carmel Kösteri kaasaegne tantsulavastus ja alternatiiv-muusikal, mille keskseks teemaks on queer– ja klubikultuur pandeemia-järgses maailmas.

Lugu algab hetkest, kus maailm on „kinni pandud“ ning kangelane otsib kodust pääsemiseks võimalusi internetist, täpsemalt www.veenus.me portaalist – kohast, kus läbi videoruumide, chat’ide ja filtrite on võimalik end ükskõik kelleks maskeerida või välja elada seda, mida oma kodu nelja seina vahel teha ei saa.

Queer-kogukonna, eriti noorte jaoks, on klubikultuur saanud väga oluliseks, kuna see on ajalooliselt olnud peaaegu ainuke koht, kus on võimalik kohtuda sarnaste inimestega, tunda end vabalt ja avada ning avastada iseennast. Eriti tuleb see ilmsiks nende noorte seas, kel ei ole selleks kodus tunnustav ega turvaline keskkond, kus tihti kohtab vägivalda või karmi konservatiivsust.

Mis aga juhtub siis, kui see „teine kodu”, see väljapääs on ära võetud?

Lavastuses „veenus.me“ saavad kokku Eesti andekad ja väga erinevate taustadega LGBTQI+ noored. Laval saab näha nii klassikalist kui kaasaegset tantsu, eksootilist postitantsu, vogue’ingut, elemente drag– ja performance-kunstist ja ka muusikuid.

Lavastaja, kaasautor: Rene Köster
Koreograaf, kaasautor: Carmel Köster
Etendajad-tantsijad: Diana Harten, Elina Masing, Jaan Männimaa, Edgar Rahhimov, Grete Ly Valing. Kunstnik: Marta Vaarik.
Valguskunstnik ja tehnilised lahendused: Mikk-Mait Kivi. Muusika: Rene Köster, Grete Ly Valing. Külalisena: YASMYN.

Esietendus: 17. detsember 2020 Sõltumatu Tantsu Lava.

Skip to content