Pärnu XX Kunstisuvi esitleb: näitused “Mees&Mees” ja “Naine&Naine”

Näitused “Naine&Naine” Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas ja “Mees&Mees” Pärnu Linnagaleriis Raekojas avatakse 12. juunil.

Pärnu Kunstisuvi on suurte traditsioonidega festival — esimene Kunstisuvi toimus 1995. aastal ning nende pikkade aastate jooksul on kunstisuvel osalenud suur osa Eesti kunstimaailma suurkujudest. Kolm aastat tagasi sündis Kunstisuve egiidi all uus ja rahvusvahelisema haardega näitusesari “Naine&Naine” ning “Mees&Mees”. Kuraatorite Marian Kivila ja Jan Leo Grau ideeks oli tuua suvise kuurortlinna keha- ja rannakultuse ning aktikultuuri kõrvale ka näituseformaat, mis pakuks erinevaid vaatepunkte sooküsimustele.

“Mees&Mees” ja “Naine&Naine” näol ei ole tegu klassikalise aktinäitusega – näitusele valitud kunstnikud avavad oma tõlgendusi soolisest indentiteedist, püüdes mõtestada naiste ja meeste erinevat positsiooni kaasaegses ühiskonnas ning tõlgendades iga üks omal moel maskuliinsusele või feminiinsusele omaseid jooni. 

“Mees&Mees” 

Kuraator: Jan Leo Grau

Osalevad kunstnikud: Kenneth Bamberg, Arne Svenson, Ahti Lyra, Art Allmägi, Jun Ishikura, Sandra Jõgeva, Alan Miller, Kaupo Kikkas, Nicolas Bouvy

Satelliitprojekt: “Viis vaadet mehelikkusele”

Kuraator: Harry Liivrand

Osalevad kunstnikud: Ado Lill, Mark Kovalenko, Ly Lestberg, Toomas Volkmann, Leonhard Lapin

Näituse “Mees&Mees” ühe osana eksponeerib Harry Liivrand väljapanekut “Viis vaadet mehelikkusele”. Isiklikul kunstikogul põhinev valik osutab tähelepanu viiele erinevale, kuid komplektis samas üksteist ka kontseptuaalselt täiendavale ja dialoogi pidavale mehe vähemusliku seksuaalsuse kujutamisele eesti graafikas ja fotograafias. Valiku näol on tegemist retrospektiivse läbilõikega vastava žanri mõnest iseloomulikumast arengujoonest viimase 35 aasta jooksul.

“Naine&Naine”

Kuraator: Marian Kivila

Osalevad kunstnikud: Valeria Secchi, Sarah Maple, Katrin Piile, Jill Peters, Kaja Kann, Mikk Pärnits

Näituste avamised toimuvad 12. juunil kell 16:00 Kunstnike Majas ja kell 17:00 Raekojas.

Näituseid korraldab MTÜ Avangard Galerii 

Näituste toetajad: Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus

Skip to content