Esilinastus LGBT+ tegelastega sotsiaalmeedia miniseriaal “Kalamaja Blues”

Soome Yle @areena.stories Instagrami kontol näeb Eesti filmitegijate sarja.

Hiljuti esilinastus uudse formaadiga eestikeelne noorte minisari “Kalamaja Blues” Soome rahvusringhäälingu Yle Instagrami kontol @areena.stories.

Draamakomöödia “Kalamaja Blues” räägib teismelise tüdruku Manna ja tema kunstitudengist täditütre OIli seiklustest Kalamajas ühe hilissuvise päeva jooksul. Sari käsitleb läbi koomilise võtme noortele olulisi teemasid nagu vaimne tervis, LGBT+ suhted ja läheduse otsimine. 

Eesti noorte filmitegijate loodud sotsiaalmeedia sari on filmitud Tallinnas ja eesti keeles ning Instagramis saab episoode vaadata soomekeelsete subtiitritega.

“Yle on meie visiooni algusest peale toetanud,” ütles sarja looja Vivian Säde: “Puhas rõõm oli kirjutada ja lavastada klassikalist komöödiasarja, kus samas käsitletakse sotsiaalselt tähtsaid teemasid, mis mulle päriselt korda lähevad.”

“Kalamaja Bluesi” stsenarist ja režissöör on Vivian Säde, produtsent Eve Tisler, operaator Andres Arukask, režissööri assistent Carol Alice Tõniste, helirežissöör Helena Kõiv, kunstnik Grete Rahi, helilooja Madis Kreevan. Sarjas mängivad Annabel Tanila, Grete Alavere, Maria Valk, Liisbeth Kala, Karl Jakob Bartels, Kärt Tomingas ja Leo Väisänen.

Pea 18 000 jälgijaga Instagrami konto @areena.stories loodi 2019. aastal Soome rahvusringhäälingu initsiatiivil selleks, et pakkuda noortele sotsiaalmeedias kvaliteetseid ning kaasahaaravaid lühifilme ja -sarju. Sel aastal esilinastub kontol kokku 18 originaalsarja ning “Kalamaja Blues” on sellisel kujul esimene rahvusvaheline koostöö.

“Kalamaja Bluesi” kaadritaguseid pilte saab näha Instagramis @kalamajablues

Foto: Vivian Säde

Skip to content