(e)spiritu-virtu – queer-lähenemisviis ökoloogilisele kriisile

Tallinna Kunstihoone kutsub osalema uurimuslikul performance’il Dennis Dizoniga, kes valiti esimesena osalema Tallinna Kunstihoone residentuuriprogrammis.

(e)spiritu-virtu käsitleb (ökoloogilist) kriisi queer-vaatepunktist. Jagades lugusid ja kokkupuuteid (neetud) piltide, tekstide ja videote kaudu, kujutab ettekanne (püha) katset taastuda koloniaalajaloost, queer-traumast ja ökoloogilisest vägivallast.

Üritus toimub 29. oktoobril kell 17:00–18:30, inglise keeles ja see salvestatakse. Sissepääs on tasuta.

Ruumipiirangute tõttu palutakse osalemine eelnevalt registreerida.

Dennis Dizon (sünd 1985 Manilas Filipiinidel) on vabakutseline digikuraator, kunstist kirjutaja ja kunstnik. Ta juhib eksperimentaalset kriitilist uurimisprojekti MATTERS OF, mis rakendab tehnoökoloogia uurimisel muu hulgas queer-teooriat. Tema hiljutiste ja tulevaste stipendiumide ning residentuuride seas on Robert Rauschenbergi Fond (New York, 2019), Furtherfield (London, 2020), „Teisel pool mateeriat / Beyond Matter“ Tallinna Kunstihoones (Tallinn, 2020) ja „Everything Equally Evolved“ Onassise Fondi juures (Ateena, 2021). Dizon on lõpetanud kuraatoriõppe magistrantuuri Londoni Goldsmithsi ülikoolis ja töötas varem platvormil Google Arts & Culture.

Dennis Dizon on Filipiini päritolu ameeriklane ja elab Londonis ning Barcelonas.

Skip to content