Liikumise töötuba: Queerness in movement

Queerness in movement on töötuba, kus sukeldume liikumise, keha ja seksuaalsuse omavahelistesse suhetesse ning avastame meis kõigis peituva queernessi.

Õpime kuidas leida, omada ja tähistada iseenda eripärasid läbi liikumisharjutuste nii kaasaegse tantsu kui vogue maailmast. Workshopi esimeses pooles keskendume sissepoole energia, enda keha tundmise ja usaldamise peale läbi improvisatsiooni harjutuste.

Teises pooles aga peatume vastupidiselt performance teemadel, oma energia väljapoole suunamisel – seda läbi vogue/ballroom kultuuri tundma õppimisel, erinevate kategooriate ja nende reeglitega tutvumisel, mille hulgas ka lip-sync performance!

Oodatud on absoluutselt kõik avameelsed liikumishuvilised ja queer-kultuuri entusiastid, seega ära pelga, kui see on sinu esimene kokkupuude tantsutunniga! Idee on pakkuda turvalist ja inspireerivat ruumi inimestele, kes soovivad koos harjutada, midagi uut õppida ja niisama oma ilu, andekuse ja seksuaalsusega taas kokku saada.

Töötoas tutvustatavaid liikumisprintsiipe on rakendatud Rene Köstri uues lavastuses veenus.me

Töötuba viib läbi Rene Köster, kes on olnud osa Eesti tantsumaastikust juba aastast 2005, kui ta hakkas õpetama Prodance tantsukeskuses ja oli ka osaliselt selle kunstilise juhtimise taga. Selle kõrvalt tutvus ka väga noores eas klubi- ja LGBTQ kultuuriga ning on siiani nendes kogukondades aktiivne tegija. Performance-kunst, tants, DJ tööd, muusika produktsioon ja ürituskorraldus on vorminud tema suhet loomingulise protsessiga. Rene ei karda mängida seksuaalsuse, soolisuse ja klubikultuuri tumedama poolega. Palju sellest seostub ja tuleneb just vogue- ja drag-kultuurist, ent ka klubimuusikast, fetiš ja dark room-maailmast ning club-kid esteetikast.

“Loodan, et töötoast lahkudes oled täis enesekindlust, armastust ja positiivsust nii iseenda kui kogu maailma ja meie kõigi hetkeseisu suhtes ning valmis seda ka teistele edasi jagama!” – Rene

Töötuba toimub Sõltumatu Tantsu Laval 28. novembril kell 12:00 – 15:00.

Vaata lähemalt FB sündmuse lehelt.

Skip to content