Galerii: Tartu esimesel drag brunchil oli tantsiv põrsas ja kartulikoorimisvõistlus

19. mail said huvilised Supilinna kohvikus Käkk nautida hommikuste snäkkide ja jookide kõrvale drag-artistide esinemist. Paari tunni jooksul astusid lavale noored kodumaised drag-esinejad, kes tõid lavale eriilmelised ja meeleolukad etteasted.

  Kohalolijad said nautida näiteks vogue-tantsu ja karakterikoomikat ning muuseas küsida artistidelt ka nõu eluliste murede osas. Lisaks kõigele muule toimus lõbus kartulikoorimise võistlus, milles osalesid kaks vabatahtlikku külaliste seast.

  Tartu esimesel drag brunch’il esinesid Anu the Drag Queen, Dirty Mary, Helmehirmutis, Molly Matrix ja Vilma Vaginosis, päeva juhtis Oleandro.

  Sündmus toimus Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva projekti Siinpool sood raames. Siinpool sood eesmärk on võimestada kväärkunste, tutvustada drag’i kunstivormina ning nõuda kohalikele drag-kunstnikele rohkem ruumi ja kõlapinda kaasaegsel kultuuriväljal. Projekti raames leiavad aset veel töötoad, etendused, drag show’d, performance’id ja lisaüritused, mille eesmärk on tutvustada Eesti drag-skeenet, harida ning avada selle minevikku, olevikku ja tulevikku.

  Vaata galeriist jäädvustusi noorte kunstnike esinemisest!

  Fotod: @peroksiid

  Skip to content