Narvas ja Tartus näidatakse LGBTQ-lühifilme “Dutch Courage”

Organisatsioon Q-Space tähistab uhkusekuu algust filmiõhtutega Narvas ja Tartus: 2. juunil saab vaadata lühifilmide kollektsiooni “Dutch Courage” ja osaleda arutelus.

Juuni on LGBTQ-uhkusekuu, mil toimub enamik Pride-üritusi üle maailma. Q-Space kutsub Eesti inimesi vaatama kogumikku võimsatest ja aktuaalsetest filmidest LGBTQ-kogukonnast Hollandist, kus on juba tehtud suuri edusamme soolise mitmekesisuse ja võrdsuse aktsepteerimisel.

Filmikogumik “Dutch Courage” demonstreerib LGBTQ-liikumise ajaloo võtmesündmusi ja puudutab ka ajakohaseid küsimusi: transsoolisuse teemad, intersoolisus ja mittebinaarsus, kväär haridus, lapsed LGBTQ-peredes, kaasamine ja puuetega inimesed.

Kogumik koosneb üheksast filmist, mis jutustavad mitmesuguseid lugusid. Siin on teismelisi, kes alles avastavad oma identiteeti (“Nova”, “Sooga tantsides), intersooline inimene, kes otsib teisi endasarnaseid (Korraga poiss ja tüdruk”), laps kahe isaga perest (“Kasupere”), noor biseksuaalne naine, kes tuleb kapist välja traditsioonilises türgi perekonnas (“BEȘ”). Kollektsiooni lõpetab “Lühike säärelihas”, küsides iroonilise küsimuse: mida üldse tähendab olla “teistsugune”?

Narvas toimub linastus ja diskussioon osana festivalist “Kõik õpivad”, mida korraldab organisatsioon Vitatiim.

Venekeelset arutelu viib läbi Mikhail Mogutov, õpetaja ja haridusprojektide juht.

2. juuni (pühapäev), 17.00 – 20.00. Narva, Tuleviku 7, Vitatiim, sissepääs tasuta.

Tartu filmilinastus toimub koostöös Peemoti keskusega.

Õhtujuht: Sasha Milyakina, Tartu Ülikooli semiootikaosakonna teadur, kunstnik ja kvääraktivist. Arutelu toimub kas inglise või eesti keeles.

2. juuni (pühapäev), 18.00 – 21.00. Tartu, Elektriteater, Jakobi 1. Tickets 7/5 euros.

Kõik filmid on hollandi keeles inglis-, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Skip to content