“MTÜ Koht plussi eesmärk on luua Eestisse end LGBTQ-sõbralikuna identifitseerivate kohtade võrgustik, mis võimaldaks klientidel mõista, et see koht on turvaline kõigile,” räägib Koht pluss asutaja ja tegevjuht Artjom Trohhatšev.
“Sama reegel kehtib ka ettevõtte töötajate puhul, LGBTQ-sõbralike kohtade võrgustikuga liitumisega kohustub tööandja tagama kõigi võrdse kohtlemise ning võtab vastutuse kaitsta oma töötajate huve ja seisukohti.
Üks peamine idee meie ettevõtmise taga on näidata riigile, et ettevõtlus väärtustab vähemusi ja on valmis nende õiguste eest seisma. Usume, et sellise teenindusasutuste andmebaasi loomine aitab teistel ettevõtetel liitunud kohtade eeskujul vähemussõbralikumaks muutuda.
Kutsume meiega liituma kõiki teeninduskohti, olgu Te suurfirma või väike pereettevõte, kõik on oodatud liituma. Liitumiseks tuleb külastada meie veebilehte kohtpluss.ee ja täita ankeet. Meie eesmärk ei ole ainult olemasolevate sõbralike ettevõtete kaardistamine, vaid sealjuures tahame aidata ühineda otsustanutel ettevõtetel muutuda turvalisemaks ja vähemussõbralikumaks.
Koht plussiga ootame liituma ettevõtteid üle terve Eesti. Ükski koht ei jää tähelepanuta. Oleme kindlad, et Eestis on juba palju vähemussõbralikke kohti. Meie lihtsalt tunneme vajadust need kohad kleebisega uksel ja oma kodulehele lisades ära märkida, et me kõik teaksime ja tunnustaksime neid toredaid sõpru.
Nn “geiturism” on praegu väga populaarne. LGBTQ inimesed valivad sageli oma reisisihtkohaks riigi, kus nad teavad, et neil on turvaline. Usume, et lisaks oma kohtade turvalisemaks muutmisele saame aidata Eesti majandusel koroonaviirusest tingitud kahjust taastuda. Võime näiteks võtta eeskujuks Rootsi, kes saab LGBTQ-sõbralikke kohti reklaamides ja populariseerides majandusele tohutult kasu. Jah, võib-olla ei ole mõju alguses nii suur, kuid abiks ikka, meie usume sellesse.
Keskendume sobivate kohtade kiirele leidmisele järgmiste kriteeriumide järgi:
- info inimeste võrdõiguslikkusest peaks olema asutuse peamistes dokumentides, määrustes ja reeglites;
- töötajatele tuleks korraldada LGBTQ-teemadel koolitusi;
- kaasav ruum, kõne sh sõnavara;
- vähemuste toetamisele suunatud tegevused ja koostöö LGBTQ-organisatsioonidega;
- igapäevased tegevused, mis keskenduvad LGBTQ-teemadele.
Seega juba peagi valib Koht plussi meeskond välja ja määrab vastavad kohad, mis on rahvusvahelise arusaama järgi LGBTQ-sõbralikud organisatsioonid.
Lisaks jääb aastaringselt avatuks www.kohtpluss.ee lehel taotluste esitamine, mis võimaldab Koht plussi võrgustikuga liituda igal ajal.”