Ilmunud on Eesti kväärajalugu dokumenteeriva kogumiku teine trükk

Ilmunud on teine trükk raamatust „Kalevi alt välja. LGBT+ inimeste lugusid 19. ja 20 sajandi Eestist.“ Raamatut võib pidada järjeks 2010. aastal ilmunud kogumikule „Kapiuksed valla: arutlusi homo-, bi- ja transseksuaalsusest“ (toimetaja Brigitta Davidjants), mis oli esimene läbinisti Eesti LGBT kultuurile ja ajaloole pühendatud teos.

Raamatu väljaandmise aastal (2022) tähistasime Eestis homoseksuaalsuse dekriminaliseerimise 30. aastapäeva: 1. juunil 1992. aastal jõustus taasiseseisvunud Eesti Vabariigi kriminaalkoodeks, milles meeste homoseksuaalseid suhteid enam ei keelatud. Viimase kümnekonna aasta jooksul on hakatud uurima Eesti soo- ja seksuaalvähemuste ajalugu ning Eesti avalikkus on LGBT+ inimesed ja teemad üha enam omaks võtnud. Lootuses, et oma kaasaja mõtestamisel võib ajaloo tundmisest abi olla, on nende kaante vahele kogutud lesbide, geide ja biseksuaalsete ning transsooliste ja ennast sooliselt mittebinaarselt väljendavate inimeste lugusid 19. ja 20. sajandist kaheteistkümne autori sulest.

Raamatu autorid on Vahur Aabrams, Sara Arumetsa, Ken Ird, Andreas Kalkun, Taavi Koppel, Raili Marling, Bart Pushaw, Rebeka Põldsam, Martin Rünk, Kai Stahl, Riikka Taavetti ja Hannes Vinnal. Raamatu toimetajad on Rebeka Põldsam, Vahur Aabrams, Andreas Kalkun, keeletoimetaja Aet Kuusik. Raamatu koostasid Uku Lember ja Rebeka Põldsam. Illustreeris Jaanus Samma ning kujundas Stuudio Stuudio. Väljaandja on Eesti LGBT Ühing.

Raamat on saadaval Rahva Raamatu poodides ja e-poes.

Skip to content