Intervjuu. Charity Kase: minu drag on kindlasti poliitiline

Eestis esinev “RuPaul’s Drag Race UK” tuntud drag queen Charity Kase peab oluliseks väljendada läbi oma dragi poliitilist statement ‘i.

Küsisid: Virgo ja Helgi Saldo

Kui sa alustasid dragi, oli see sinu jaoks põgenemine läbi väljamõeldud tegelaskujude, keda sa peeglist ära ei tundnud. Kuidas on dragi tegemine sind endale lähemale toonud?

Dragiga tegelemine ja Charity’ks olemine on aidanud mul leppida oma vigadega ja vastu võtta kogemusi ilma eneseviha ja -vaenuta. See võimaldab mul väljendada oma naiselikkust ja olla selle eest tähistatud, mitte häbistatud, nagu olin harjunud. See õpetas mulle enda kohta palju.

Mitmed drag-esinejad Eestis on seotud aktivismiga või näevad dragi selle vormina. Kuidas kattuvad sinu drag ja aktivism?

Ma arvan, et minu drag on kindlasti poliitiline. Sellel on feminismi sõnum. Arvan, et paiksoolise mehena, kes üritab kahtluse alla seada arusaamasid mehelikkusest, on oluline, et teen seda ka naiselikkusega. Ma ei taha põlistada kahjustavaid stereotüüpe, mis rõhuvad naisi maailmas. Püüan näidata, et naiselikkus ja ilu võivad olla laia spektriga.

Arvan ka, et mu töödes on suhestatavuse teema. Püüan luua haavatavate omadustega koletisi, et mängida ettekavatsetud väärarusaamadega.

Oled varem öelnud, et kasutad sulle antud platvormi HIV-stigmadest rääkimiseks. Kuidas saavad inimesed aidata vähendada HIV-i häbimärgistamist ja toetada neid, kes on HIV-positiivsed?

Ma arvan, et kõige olulisem asi, mida inimesed peaksid teadma, on see, et kui HIV-positiivne inimene võtab tõhusaid ravimeid, ei saa ta viirust kellelegi teisele edasi kanda. On ohutu seksida HIV-positiivse inimesega, kes võtab ravimeid. Kohutavad kõrvalmõjud ja lühem eluiga on minevik. Olen õnnelik ja terve ning HIV-positiivne.

Harry Whitfield aka Charity Kase

Ligi 10 aastat ei ole Eestis Riigikogu liikmed vastu võtnud registreeritud kooselu seaduse rakendusakte, mis võimaldaksid LGBT+ inimeste jaoks reaalselt rakendada registreeritud kooselu seadust. Mida soovitaksid meie riigikogu liikmetele, et nad julgeksid astuda otsustava sammu meie inimõiguste arendamisel?

On äärmiselt pettumust valmistav, et kohad üle kogu maailma rõhuvad endiselt LGBTQ+ kogukondasid. Ma arvan, et on oluline vaadata teisi näidetena, näiteks minu kodu Ühendkuningriiki. Kui muudatust soovitati või see välja kuulutati, reageeriti sellele vihaste homofoobsete kommentaaride ja paljude pahameelega. Kuid siin me oleme 8 aastat hiljem ja on juba raske ette kujutada, et ma ei saaks oma poiss-sõbraga abielluda. Arvamused arenevad ja muutuvad, asjad, mida peetakse täiesti äärmuslikeks, muutuvad aja jooksul igapäevaseks ja aktsepteerituks. Ma arvan, e selles on lootust. Karjuge ja hüüdke oma ühiskonnas valitsevast ebavõrdsusest. Võtke igal võimalikul viisil ühendust oma valitsusega. Kasutage oma häält.

Eesti kohalikud drag-kuningad ja drag-kuningannad – kellest pooled on muide kiilaspead – viskavad sageli nalja selle üle, et meil võiks olla oma “Drag Race’i” spin-off. Kui sa saaks selle saate formaadi uppi lüüa, mis sa teeks? 

Mulle meeldiks oma meelelahutussaade, kuid ma oleksin hädas, kui see oleks konkurentsikeskkond! Tahaksin esitleda esinejaid erinevatest valdkondadest: burlesk, mustkunstnikud, drag-artistid, isegi klounid. Ma arvan, et see oleks lõbus ja see peaks olema sürreaalne ja põrgulikult kummaline. Painajalik segu! 

Kuidas näeks välja Charity Kase’i ideaalne päev?

Oh, ilmselt laisk hommik kirstvoodis, toidaks lemmikloomadest piraajasid, kerge lõunasöök silmamunadest ja küüntest, keset pärastlõunat supleks oma ohvrite veres, tants kuradiga kella viie paiku ja paneks päevale punkti oma lemmikfilmiga “Arukas blondiin”. Ei, ei, rohkem vist ikka “Paani labürindiga.”

Intervjuu ilmus esmakordselt 1.02.2023 Müürilehes.

Charity Kase esineb Tallinnas 4. veebruaril Sveta baaris üritustel XXL BÄM! Presents: Charity Kase. Lisainfo ürituse kohta leiab Facebookist.

Skip to content