Täna allkirjastavad seitse uut liitujat mitmekesisuse kokkuleppe. Kvaliteetset töökeskkonda väärtustavate tööandjate võrgustikku, mille liikmed kinnitavad pühendumust mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise edendamisele, kuulub tänasest ligi 230 tööandjat üle Eesti.
“Ajal, kui mitmekesisuse ja kaasatuse teemad on maailmas löögi all, nõuab erinevustega arvestava väärtusruumi eest seismine sitkust ja kindlameelsust,” sõnab inimõiguste keskuse juht Egert Rünne. “Kokkuleppe allkirjastamine näitab truuks jäämist ja seismist inimõiguste eest nii töökeskkonnas kui ka ühiskonnas laiemalt. Täname tänaseid liitujaid ja julgustame võrgustikuga liituma ka kõiki teisi Eesti tööandjaid!”
Uute liitujate seas on nii avaliku kui ka erasektori esindajaid. Kokkuleppe allkirjastavad täna Eesti Maaülikool, Mõttekoda Praxis, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Estravel Group, Alexela ja Rushmore Technology.
Rektor Ülle Jaakma sõnastab teema olulisuse Eesti Maaülikooli jaoks järgmiselt: “Mitmekesisus, kaasatus ja võrdne kohtlemine on motiveeritud, avatud ja loova akadeemilise kogukonna ja toetava keskkonna kujunemise eelduseks. Erinevused ei pea meid lahutama, vaid ühendama, loomaks uusi teadmisi ja innovaatilisi lahendusi kiiresti muutuvas maailmas.”
Juhatuse liikme ja tegevdirektori Anne Samliku sõnul on mitmekesisuse kokkuleppega liitumine Estravel Groupi jaoks loomulik samm kestlikkuse ja organisatsioonikultuuri arendamise teekonnal: “Estraveli reisibüroo edu üheks olulisemaks alustalaks on meie erineva vanuse, kultuuritausta ja elukogemusega töötajad, tänu kellele suudame mõista klientide soove ja pakkuda neile sisukaid reisikogemusi, olla igapäevaselt abiks maailma mitmekesisuse mõistmisel. Mitmekesisuse kokkuleppega liitumine annab Estravelile väärtusliku võimaluse ammutada inspiratsiooni teiste võrgustiku organisatsioonide parimatest praktikatest, vahetada kogemusi ning hoida fookust kaasava töökultuuri teadlikul arendamisel ka tulevikus.”
Inimõiguste keskuse poolt allkirjastab kokkuleppe keskuse nõukogu esinaine Katrin Merike Nyman Metcalf.
Mitmekesisuse kokkulepe algatati Eestis 2012. aastal. Tänaseks on sellest saanud tööandja kvaliteedimärk, mis annab töötajatele, partneritele ja klientidele teada, et tegemist on organisatsiooniga, mis austab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet. Võrgustiku tegevusi koordineerib Eesti Inimõiguste Keskus.
Foto: Canva